Chelsea vyhrála v lize podvanácté v řadě a zvýšila náskok v čele, nezaváhal ani Arsenal

Aktualizováno 26. 12. 2016 20:28
Fotbalisté Crystal Palace pod novým trenérem Samem Allardycem remizovali ve Watfordu 1:1. Chelsea zvítězila v lize podvanácté v řadě a upevnila si suverénní první příčku v tabulce Premier League. Vítězství slaví i Arsenal, který porazil West Bromwich. Nebo Manchester United, jenž si poradil se Sunderlandem. Vítězství slaví i Manchester City.
Španěl Pedro v dresu Chelsea
Španěl Pedro v dresu Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea porazili v 18. kole anglické ligy Bournemouth 3:0 a dvanáctou výhrou v řadě překonali klubový rekord z roku 2009. Upevnili si tak vedení v tabulce, v níž mají sedmibodový náskok před druhým Manchesterem City, který zvítězil 3:0 v HulluArsenal napravil dvě předchozí prohry vítězstvím 1:0 nad West Bromwichem, čistým kontem k tomu pomohl brankář Petr Čech a utnul osmizápasové čekání na vychytanou nulu.

Chelsea prožívá mimořádně vydařené období, což potvrdila i proti Bournemouthu. Neinkasovala už 405 minut a dala tři góly. Do vedení ji poslal v polovině prvního poločasu Pedro technickou střelou do šibenice. Krátce po změně stran vybojoval penaltu Eden Hazard a sám ji proměnil. Stal se teprve šestým hráčem, který dal za Chelsea v Premier League 50 branek. V nastavení potvrdil výhru svým druhým zásahem Pedro.

Arsenal spasil Giroud

To Arsenal se nadřel mnohem více. West Bromwich sice jasně přehrával a přestřílel ho v poměru 26:3, ale gól dlouho nepřicházel. Až tři minuty před koncem dokázal Olivier Giroud přetlačit ve vápně obránce a hlavou překonal jinak výtečného gólmana Bena Fostera.

Naopak Čech v brance Arsenalu příliš práce neměl a poprvé od 22. října vychytal nulu. Tak dlouho od svého příchodu do Premier League v roce 2004 na čisté konto nečekal.

Arsenal je v tabulce čtvrtý se stejným bodovým ziskem jako třetí Liverpool, který v úterý hostí Stoke. Na druhé místo se dostal Manchester City díky vítězství 3:0 na hřišti posledního Hullu, jenž favoritovi odolával více než hodinu hry. Až v 72. minutě poslal City do vedení Yaya Touré, jenž proměnil i svou desátou penaltu v Premier League. O šest minut později přidal pojistku dvacetiletý Nigerijec Kelechi Iheanacho a skóre ve čtvrté nastavené minutě uzavřel vlastním gólem domácí Curtis Davies.

Leicester se bez Vardyho neprosadil

Brankář Evertonu Joel Robles nejenže vychytal čisté konto na hřišti obhájce titulu Leicesteru, ale také přihrál na vítězný gól. Dlouhým nákopem za obranu našel nabíhajícího Kevina Mirrallase a ten otevřel střelecký účet, který v nastavení ještě zvýšil Romelu Lukaku.

Výbornou formu potvrdil Zlatan Ibrahimovic, který se podepsal pod všechny góly Manchesteru United při výhře 3:1 nad Sunderlandem. Nejprve nahrál na trefu Daleymu Blindovi a osm minut před koncem sám zvýšil na 2:0, když byl po brejku sám před brankářem.

Švédský kanonýr vstřelil už 50. soutěžní gól v tomto kalendářním roce za klub a reprezentaci a vyrovnal svůj rekord z roku 2012. V závěru ještě nahrál na branku Henriku Mchitarjanovi, který se prosadil "škorpionem" - střelou přes hlavu patičkou. Hosté už jen snížili neméně vydařenou trefou do šibenice Fabia Boriniho.

Fotbalisté Crystal Palace v prvním utkání pod vedením trenéra Sama Allardyce remizovali 1:1 ve Watfordu a počtvrté za sebou nevyhráli. Hosté z Londýna měli k vítězství blíž, ale Christian Benteke neproměnil penaltu.

Allardyce převzal sestupem ohrožený Crystal Palace v pátek po odvolaném Alanu Pardewovi a dnes mohl ve 26. minutě tleskat trefě Yohana Cabayeho. O deset minut později měli hosté možnost jít do dvoubrankového vedení, když domácí gólman Heurelho Gomes fauloval v pokutovém území Bentekeho, ale penaltu zkušený brazilský brankář Belgičanovi chytil.

Se stejnou šancí si poradil lépe v 71. minutě Troy Deeney, jenž kopal penaltu po faulu na Sebastiana Prödla. Osmadvacetiletý útočník ukončil desetizápasovou sérii bez gólu a jubilejní 100. brankou za Watford stanovil konečné skóre.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Watford - Crystal Palace 1:1 (71. Deeney z pen. - 26. Cabaye), Arsenal - West Bromwich 1:0 (87. Giroud), Burnley - Middlesbrough 1:0 (81. Gray), Chelsea - Bournemouth 3:0 (24. a 90.+3 Pedro, 49. Hazard z pen.), Leicester - Everton 0:2 (51. Mirallas, 90.+1 Lukaku), Manchester United - Sunderland 3:1 (39. Blind, 82. Ibrahimovic, 86. Mchitarjan - 90.+1 Borini), Swansea - West Ham United 1:4 (89. Llorente - 13. Ayew, 50. Reid, 78. Antonio, 90. Carroll, Hull - Manchester City 0:3 (72. Touré z pen., 78. Iheanacho, 90.+4 vlastní Davies).