Coutinho zaplatí za přesun do Barcelony přes 330 milionů ze svého, Liverpool urychluje příchod Keity

Marek Janoš Sport Marek Janoš, Sport
8. 1. 2018 17:18
Na světlo vyplouvají další detaily ohledně přestupu Coutinha z Liverpoolu do Barcelony. Podle všeho bude muset brazilský záložník zaplatit anglickému klubu 11,5 milionu liber z vlastní kapsy.
Takto se už Coutinho fotil v novém dresu.
Takto se už Coutinho fotil v novém dresu. | Foto: Reuters

Liverpool - Druhý nejdražší hráč historie Philippe Coutinho bude muset paradoxně část svého přestupu zaplatit sám. Podle britských médií ho bude změna dresu stát 11 a půl milionu liber.

Coutinho přestupuje z Liverpoolu do Barcelony za přibližně 142 milionů liber. Brazilský záložník chtěl odejít už v létě, ale Reds ho odmítli prodat. Proti byli i v lednu, ale pětadvacetiletého záložníka se jim nepodařilo udržet. Trenéru Jürgennu Kloppovi tak nevyšel záměr prodat Coutinha až v létě.

Liverpool podle všeho nastavil podmínky, které Barcelona nesplnila. Coutinho tak zaplatí v přepočtu více než 330 milionů korun z vlastních peněz. Přibližně 260 milionů hned, dalších 70 později.

Spekuluje se, že Liverpool se tak snaží zajistit peníze pro dřívější přícho Nabyho Keity z Lipska. Anglický klub Keitu předběžně koupil za přibližně 67 milionů liber už v létě, přestup měl nabýt platnosti až v červenci 2018. Jenže s odchodem Coutinha se situace mění a trenér Klopp rychle shání náhradu.

Liverpoolu je ochotný další peníze připlatit za přesun Keity na ostrovy už v lednu další peníze. Pokud k tomu nedojde, bude Klopp do posil pravděpodobně investovat až v letním přestupovém okně. K dispozici by měl mít kompletní částku inkasovanou za prodej Coutinha.

"V minulosti jsme nikdy neměli tak dobrou pozici, abychom mohli zareagovat na odchod hráče," řekl Klopp pro deník Independent. Reds nemusí spěchat, jako ofenzivní záložníci mohou Coutinha zastoupit Alex Oxlade-Chamberlain a uzdravující se Adam Lallana.

Brazilský záložník by se měl k Barceloně připojit definitivně v pondělí. Jak vyšlo dříve najevo, svému klubu bude kvůli zranění bezprostředně po přestupu chybět.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy