Coufala chce West Ham. Lepší vtip jsem neslyšel, vysmál se Tvrdík údajné částce

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 30. 7. 2020 21:40
Tomáš Souček vyšlapal cestu, po které by se nyní mohl vydat další symbol skvělé slávistické éry. Podle britského listu The Independent touží hned tři kluby z Premier League po pravém obránci Vladimíru Coufalovi.
Vladimír Coufal.
Vladimír Coufal. | Foto: Milan Kammermayer

Hlavním zájemcem má být právě londýnský West Ham, v jehož dresu Souček na jaře zazářil a výraznou měrou pomohl k záchraně v nejvyšší soutěži.

Manažer David Moyes má na krajích obrany problémy s kvalitou a údajně zatoužil po Coufalovi. Ten disponuje podobnou fyzickou připraveností jako Souček a tak by jeho příchod mohl být logickou volbou.

Český reprezentant má být i v hledáčku dalších klubů Premier League, Southamptonu a Brightonu.

Sedmadvacetiletý bek má s Pražany smlouvu do června 2021, jeho cena se podle britského deníku pohybuje mezi dvěma až čtyřmi miliony liber.

Na tuto spekulaci reagoval na Twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík, který účtu West Ham News odpověděl: "Dva až čtyři miliony liber? Dlouho jsem neslyšel lepší vtip."

Před rokem se o Coufala zajímal bundesligový Freiburg, ostravský odchovanec ale zůstal ve vršovickém celku, s nímž podruhé za sebou získal mistrovský titul.

Celkem si Coufal během působení v Liberci a Slavii připsal 178 ligových startů, v nichž vstřelil devět branek. Loni na podzim si s červenobílými zahrál základní skupinu Ligy mistrů.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy