Zahraniční ligy: Manchester City hrál 2:2 s Liverpoolem, boj o titul slibuje drama

Aktualizováno 10. 4. 2022 21:33
Fotbalisté Manchesteru City doma remizovali ve šlágru 32. kola anglické ligy v přímém souboji o první místo 2:2 s Liverpoolem a o bod udrželi vedení v soutěži. West Ham s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v základní sestavě prohrál 0:2 na hřišti Brentfordu. Střídající Matěj Vydra neodvrátil porážku Burnley 0:2 v důležité záchranářské bitvě na stadionu posledního Norwiche.
Sadio Mané z Liverpoolu překonává brankáře Manchesteru City Edersona, čímž stanovil skóre šlágru anglické ligy na 2:2 | Foto: Reuters

Asi nejočekávanější zápas jarní části Premier League gólově odstartoval na stadionu Etihad už v páté minutě De Bruyne, jehož střelu zpoza vápna tečoval do sítě Matip. Domácí se ale z vedení radovali pouze osm minut, než Alexander-Arnold nezištně přiťukl míč pod sebe na skórujícího Jotu.

"Citizens" byli v první půli směrem dopředu nebezpečnější a první porážku v úvodním dějství v sezoně nakonec připravil Liverpoolu v 36. minutě Gabriel Jesus. Brazilský útočník si naběhl na Cancelův přesný pas za obranu, zblízka překonal Alissona a ukončil desetizápasové čekání na gól.

Atraktivní a oboustranně ofenzivní duel pokračoval i po přestávce a po pár vteřinách hry znovu srovnal po Salahově přihrávce Mané. Senegalský kanonýr 13. ligovým gólem v sezoně stylově oslavil dnešní třicáté narozeniny.

Další branka už navzdory několika šancím na obou stranách nepadla, Sterlinga připravil o gólovou radost proti bývalému klubu těsný ofsajd. Utkání skončilo stejným výsledkem jako v říjnu na stadionu Anfield a "Citizens" neprohráli proti velkému rivalovi popáté v řadě. Zároveň Liverpoolu ukončili ligovou sérii výher, která se zastavila na deseti zápasech.

Uzdravený Coufal se po zranění objevil v sestavě West Hamu po dvou měsících, návrat mu ale výsledkově nevyšel a "Kladiváři" si třetí venkovní prohrou v řadě znovu zkomplikovali boj o pohárovou Evropu. Londýnský klub sice udržel o skóre šesté místo, Manchester United má ale zápas k dobru.

Brentford naopak uspěl počtvrté z posledních pěti duelů a na 13. místě je blízko záchraně. Cennou výhru zařídilo nováčkovi útočné duo Mbeumo, Toney, kteří si připsali po gólu i asistenci.

Norwich v lize zvítězil po osmi utkáních a oživil naději na udržení mezi elitou. Skóre otevřel v deváté minutě Lees-Melou a v závěru přidal pojistku nejlepší střelec týmu Pukki.

"Kanárci" ztrácejí na nesestupové pozice deset bodů, Burnley čtyři. "Clarets" prodloužili nelichotivou sérii a nedokázali po prohraném prvním poločase otočit ani 65. zápas v Premier League.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Manchester City - Liverpool 2:2 (5. De Bruyne, 36. Jesus - 13. Jota, 46. Mané), Brentford - West Ham United 2:0 (48. Mbeumo, 64. Toney), Leicester - Crystal Palace 2:1 (39. Lookman, 45. Dewsbury-Hall - 66. Zaha), Norwich - Burnley 2:0 (9. Lees-Melou, 86. Pukki).

Schick byl v základu, Bayer ale nevyhrál

Útočník české reprezentace Patrik Schick se vrátil do základní sestavy Leverkusenu, jeho tým ale jen remizoval ve 29. kole německé ligy 0:0 s nováčkem Bochumí. Bayer zůstává na třetí pozici, ale už pouze o bod před Lipskem, které doma zdolalo 3:0 šestý Hoffenheim. Za hostující tým odehrál celý zápas obránce Pavel Kadeřábek.

V Bochumi nastal klíčový moment v 65. minutě, kdy po faulu na Aránguize zahrával Diaby pokutový kop. Druhému nejlepšímu střelci Leverkusenu ale při střele podklouzla stojná noha, míč se o ni otřel, a ačkoliv skončil v síti, branka nemohla být uznána.

Schick nastoupil od začátku poprvé od 18. února a utkání v Mohuči, ve kterém utrpěl trhlinu v levém lýtkovém svalu. Za 77 minut pobytu na hřišti ale bilanci 20 ligových branek v sezoně nerozšířil.

Lipsko rozhodlo o jasném vítězství třemi góly v první půli, postupně se trefili Nkunku, Halstenberg a Szoboszlai. "Rudí býci" oplatili Hoffenheimu podzimní porážku 0:2 z úvodního vzájemného duelu.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Bochum - Leverkusen 0:0, Eintracht Frankfurt - Freiburg 1:2 (54. Kostič - 27. Grifo, 69. Petersen), Lipsko - Hoffenheim 3:0 (5. Nkunku, 20. Halstenberg, 44. Szoboszlai).

Zima pomohl FC Turín k remíze s AC Milán

Lídr italské fotbalové ligy AC Milán remizoval v 32. kole 0:0 na hřišti FC Turín, za který odehrál 63 minut český reprezentační obránce David Zima.

AC Milán remizoval bez branek podruhé za sebou a stejně jako před týdnem s Boloňou s týmem ze druhé poloviny tabulky. Přičinil se o to i Zima, jenž se objevil v sestavě "Býků" poprvé od 12. února a zápasu s Benátkami. První příčku má ve vyrovnané tabulce ve svých rukách Inter, který ztrácí dva body a má zápas k dobru.

Třetí Neapol prohrála 2:3 s Fiorentinou a na první místo ztrácí dva body. Neapol sice bojuje o první scudetto od roku 1990, na domácí půdě ale prohrála už pátý ligový duel v sezoně. Na vedoucí Gonzálezův zásah dokázal odpovědět střídající Mertens, Fiorentina ale rozhodla dvěma góly v 66. a 72. minutě, trefili se Ikoné a Cabral. Osimhen v závěru už jen snížil.

"Fialky" navázaly na pohárový triumf a zvítězily na stadionu Diega Maradony podruhé v sezoně. To se naposledy povedlo Laziu v ročníku 2014/15. Fiorentina se posunula na sedmé místo o dva body za pohárové pozice.

Pohárové příčky se vzdalují Bergamu. Podlehlo 1:2 domácímu Sassuolu, za které se dvakrát trefil Traoré. V nastavení zkorigoval skóre Muriel, jenž dal v Serii A 25. gól z pozice střídajícího hráče. Ve tříbodové éře dal stejný počet už jen bývalý útočník Juventusu nebo Cagliari Alessandro Matri.

Ciro Immobile zařídil hattrickem výhru Lazia Řím 4:1 v Janově a je nejlepším střelcem soutěže. V předchozích třech soutěžních zápasech neskóroval, na hřišti předposledního týmu soutěže si to ale vynahradil.

Dvaatřicetiletý kanonýr nejprve v závěru první půle zvýšil na 2:0, po hodině hry nadvakrát zakončil únik a sedmý hattrick v Serii A završil v 76. minutě technickým obstřelem na zadní tyč.

Immobile má v této sezoně na kontě 24 ligových branek a o dva zásahy předstihl dosavadního lídra tabulky střelců Dušana Vlahoviče z Juventusu. "Biancocelesti" zůstali šestí za městským rivalem AS, které po obratu porazilo 2:1 poslední Salernitanu.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

FC Turín - AC Milán 0:0, FC Janov - Lazio Řím 1:4 (68. vlastní Patric - 45.+1, 63. a 76. Immobile, 31. Marušič), Benátky - Udine 1:2 (86. Henry - 35. Deulofeu z pen., 90.+4 Becao), Neapol - Fiorentina 2:3 (58. Mertens, 84. Osimhen - 29. González, 66. Ikoné, 72. Cabral), Sassuolo - Bergamo 2:1 (24. a 61. Traoré - 90.+3 Muriel), AS Řím - Salernitana 2:1 (81. Pérez, 85. Smalling - 22. Radovanovič).

Barcelona s obřím štěstím vyhrála nad Levante

Fotbalisté Barcelony otočili utkání 31. kola španělské ligy na hřišti Levante a výhrou 3:2 udrželi o skóre druhé místo v tabulce před Sevillou. Katalánci v utkání čelili třem pokutovým kopům, přesto prodloužili vítěznou ligovou sérii na sedm zápasů.

Předposlední Levante se ujalo překvapivého vedení v 52. minutě po proměněné Moralesově penaltě, jenž uspěl z pokutového kopu po předchozích třech nezdarech. O čtyři minuty později navíc mohl rovněž z bílého bodu přidat další branku Martí, gólman Ter Stegen ho ale vychytal a nastartoval barcelonský obrat.

V 59. minutě totiž srovnal hlavou Aubameyang a divokou desetiminutovku zakončil přesnou střelou k tyči Pedri. Přesto dostali domácí další šanci z pokutového kopu, třetím exekutorem a druhým úspěšným se stal Melero. "Blaugranas" ale zachránil ve druhé minutě nastavení hlavou střídající Luuk de Jong.

Otočku předvedl i San Sebastian proti Elche, vítěznou trefu si připsal ve 39. minutě Le Normand. Na oba góly vítězného celku přihrála bývalá dlouholetá opora Manchesteru City David Silva. Baskický celek si upevnil šesté místo, Elche je patnácté.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Pamplona - Alavés 1:0 (90.+2 Budimir), Espanyol Barcelona - Vigo 1:0 (89. Wu Lej), Elche - San Sebastian 1:2 (3. Carrillo - 31. Sörloth, 39. Le Normand), Levante - FC Barcelona 2:3 (52. Morales z pen., 83. Melero z pen. - 59. Aubameyang, 63. Pedri, 90.+2 L. De Jong).

1. Real Madrid 31 22 6 3 63:26 72
2. FC Barcelona 30 17 9 4 60:31 60
3. FC Sevilla 31 16 12 3 44:22 60
4. Atlético Madrid 31 17 6 8 57:38 57
5. Betis Sevilla 31 17 5 9 56:37 56
6. San Sebastian 31 15 9 7 32:30 54
7. Villarreal 31 12 10 9 49:30 46
8. Bilbao 31 11 12 8 36:30 45