Co jsem to koupil? Nový majitel Chelsea nevěřícně zíral, jak jeho tým přišel o výhru

7. 5. 2022 21:05
Rukama se chytil za hlavu, nemohl uvěřit, jak jeho tým ztratil vítězství. Nový majitel fotbalistů Chelsea Todd Boehly přímo na stadionu sledoval kolaps "Blues" v závěru utkání anglické ligy proti Wolverhamptonu (2:2).
Todd Boehly, nový majitel Chelsea, při utkání s Wolverhamptonem
Todd Boehly, nový majitel Chelsea, při utkání s Wolverhamptonem | Foto: Reuters

Chelsea vedla ještě jedenáct minut před koncem o dva góly, když ji poslal do vedení v 56. minutě Lukaku z pokutového kopu a hned o dvě minuty později skóroval belgický útočník střelou k tyči.

"Vlky" ale v 79. minutě vrátil do hry čerstvý náhradník Trincao a kapitán Coady v sedmé minutě nastavení vyrovnal.

Třetí tým tabulky ztratil body potřetí za sebou a stále nemá jisté umístění v nejlepší čtyřce Premier League.

Boehly, spolumajitel basketbalových Los Angeles Lakers a baseballového klubu Los Angeles Dodgers, vede skupinu investorů, která za Chelsea zaplatí 4,25 miliardy liber (přes 122 miliard korun). Transakci ještě musí schválit anglické fotbalové orgány a britská vláda.

Liverpool doma remizoval 1:1 s Tottenhamem a zaváhal v boji o mistrovský titul. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa sice poskočili do čela tabulky o skóre před rivala Manchester City, ale úřadující šampioni mají k dobru nedělní utkání s Newcastlem.

Po bezbrankové první půli otevřeli skóre hosté, poté co v 56. minutě akci Kanea a Sessegnona zakončil zblízka Son Hung-min. Jihokorejský útočník zaznamenal 20. ligový gól v sezoně.

"Reds" dostali soupeře pod tlak a v 74. minutě vyrovnal Díaz tečovanou ranou, ale finalisté Ligy mistrů už víc nestihli a v domácí soutěži na stadionu Anfield zaváhali po sérii 12 výher.

Manchester United utrpěl debakl 0:4 v Brightonu a ztratil i teoretickou šanci skončit na čtvrté příčce, která jako poslední zajišťuje účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

V Brightonu se jako první trefil v 15. minutě Caicedo. Domácí poté od 49. do 60. minuty rozebrali obranu Manchesteru United dalšími třemi góly. Trossard nejprve asistoval Cucurellovi a Grossovi a následně sám uzavřel skóre. Šestí "Rudí ďáblové" venku v Premier League prohráli popáté za sebou, devátý Brighton dosáhl svého nejvyššího vítězství v anglické lize.

Watford se stal druhým sestupujícím do druhé ligy po porážce 0:1 na hřišti Crystal Palace. O výsledku rozhodla Zahova proměněná penalta z 31. minuty. Hostující Kamara byl navíc v 69. minutě vyloučen.

Trenérovi Watfordu Hodgsonovi nevyšel návrat na stadion bývalého mužstva. "Sršni" opouštějí nejvyšší soutěž po dvou letech. Už v minulém kole jako první v této sezoně získal jistotu sestupu Norwich.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Chelsea - Wolverhampton 2:2 (56. z pen. a 58. Lukaku - 79. Trincao, 90.+7 Coady), Liverpool - Tottenham 1:1 (74. Díaz - 56. Son Hung-min), Brentford - Southampton 3:0 (13. Jansson, 14. Wissa, 79. Ajer), Burnley - Aston Villa 1:3 (90.+1 Cornet - 7. Ings, 31. Buendía, 52. Watkins), Crystal Palace - Watford 1:0 (31. Zaha z pen.), Brighton - Manchester United 4:0 (15. Caicedo, 49. Cucurella, 57. Gross, 60. Trossard).

1. Liverpool 35 25 8 2 87:23 83
2. Manchester City 34 26 5 3 84:21 83
3. Chelsea 35 19 10 6 70:31 67
4. Arsenal 34 20 3 11 54:41 63
5. Tottenham 35 19 5 11 60:40 62
6. Manchester United 37 16 10 11 57:56 58
7. West Ham United 35 15 7 13 53:46 52
8. Wolverhampton 35 15 5 15 35:34 50