Citizens ve šlágru Premier League rozstříleli Liverpool

Aktualizováno 9. 9. 2017 18:16
Manchester City v odpoledním duelu 4. kola anglické ligy porazil Liverpool 5:0. O branky se postarali Leroy Sané a Gabriel Jesus, kteří se oba trefili dvakrát, jednu trefu si připsal Sergio Agüero. Zlomovým okamžikem zápasu se stalo vyloučení Sadia Maného v 37. minutě, po kterém Reds inkasovali čtyři góly.
Vyloučení Maného se stalo pro Liverpool osudným
Vyloučení Maného se stalo pro Liverpool osudným | Foto: Reuters

Manchester  - Fotbalisté Manchesteru City deklasovali ve čtvrtém kole anglické ligy Liverpool 5:0. Svěřenci Pepa Guardioly pokračují v nové sezoně bez porážky a doma nepoznali přemožitele už 14 utkání. Liverpool poprvé prohrál, kouč Jürgen Klopp navíc zažil debakl o pět branek po téměř 11 letech, kdy ještě jako trenér Mohuče musel strávit porážku 1:6 od Brém. Arsenal s Petrem Čechem v brance zvítězil 3:0 nad Bournemouthem. Chelsea vyhrála v souboji dvou posledních mistrů 2:1 v Leicesteru.

Manchester United nenavázal na předchozí tři vítězství a jen remizoval na hřišti Stoke 2:2. Arsenal s Petrem Čechem v brance zvítězil 3:0 nad Bournemouthem. Chelsea vyhrála v souboji dvou posledních mistrů 2:1 v Leicesteru.

Šlágr mezi Manchesterem City a Liverpoolem gólem otevřel v 24. minutě argentinský kanonýr Agüero, který zužitkoval přihrávku za obranu od De Bruyneho a vstřelil 124. gól v Premier League, čímž se stal rekordmanem mezi neevropskými fotbalisty. Překonat dosavadního lídra Dwighta Yorka se mu povedlo za 185 utkání. Agüero potvrdil, že se mu na stadionu Etihad proti "Reds" daří: prosadil se ve všech šesti ligových duelech.

Obrana hostů nadále hořela a v 37. minutě byl navíc vyloučen Mané, který se snažil získat míč a nohou zasáhl do obličeje vyběhnuvšího gólmana Edersona. Brazilec musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. Přesilovku využili "Citizens" ještě do přestávky, když se po další De Bruyneho asistenci trefil nehlídaný Gabriel Jesus, kterému o chvíli dříve rozhodčí neuznali gól kvůli ofsajdu.

V druhém poločase si debut v dresu Liverpoolu po přestupu z Arsenalu odbyl Oxlade-Chamberlain, za úspěšný jej ale považovat nemůže. Manchester přidal další tři branky, trefil se znovu Gabriel Jesus a dvakrát střídající Sané.

Góly začaly v duelu Stoke s Manchesterem United padat až v závěru první půle. Domácí poslal do vedení Choupo-Moting, který zužitkoval přesný Dioufův centr a vstřelil první ligový gól do sítě United od 14. května. Vzápětí ale po rohovém kopu srovnal Rashford.

Obrat skóre ve prospěch hostí zajistil 150. brankou v klubové kariéře belgický reprezentant Lukaku, poslední slovo měl však znovu Choupo-Moting. Posila ze Schalke přesnou hlavičkou v 63. minutě rozhodla o dělbě bodů. Vstřelit v lize dva góly v jednom zápase do sítě "Rudých ďáblů" se naposled povedlo Alexisu Sánchezovi z Arsenalu v říjnu 2015.

Stoke neprohrálo doma s Manchesterem United posledních pět zápasů. Trenéru Marku Hughesovi se v zápasech proti Josému Mourinhovi daří: ve čtyřech ligových utkáních po sobě jeho tým svěřencům portugalského kouče nepodlehl.

Arsenal po debaklu z minulého kola v Liverpoolu (0:4) předvedl jistější výkon a proti Bournemouthu vedl po poločase 2:0. Na obou brankách měly výrazný podíl nové posily "Kanonýrů". U prvního gólu Welbeckovi asistoval Kolašinac a druhou branku přidal střelou zpoza šestnáctky Lacazette.

Po změně stran mohl snížit Defoe, jeho hlavička ale skončila na tyči Čechovy branky. Vzápětí definitivně rozhodl o tříbodovém zisku domácích po Ramseyho pasu Welbeck. Bournemouth tak stále čeká na první bod.

Útočník Tottenhamu Harry Kane potvrdil, že zatímco v srpnových duelech se mu v Premier League nedaří, v září bývá produktivní. V 28. minutě otevřel skóre proti Evertonu povedenou dalekonosnou střelou a oslavil jubilejní 100. soutěžní zásah v dresu "Kohoutů".

V závěru poločasu na něj navázal z dorážky Eriksen a krátce po změně stran zaznamenal druhou trefu Kane, tentokrát šlo o jeho 80. gól v Premier League. K dosažení tohoto milníku potřeboval 120 zápasů, pouze Alanu Shearerovi jich stačilo méně (102). Tottenham vyhrál čtyři venkovní duely po sobě poprvé od ledna 2014.

Posile Chelsea z Realu Madrid Álvaru Moratovi se v anglické lize od počátku daří a potvrdil to i dnes, když krátce před přestávkou přesnou hlavičkou otevřel skóre v Leicesteru. Po přestávce zvýšil náskok úřadujícího mistra střelou zpoza vápna Kanté, který v roce 2016 oslavil zisk titulu právě s Leicesterem. "Liškám" už nepomohla ani Vardyho trefa z penalty ze 62. minuty.

První vítězství v sezoně vybojoval nováček Brighton, který vyhrál 3:1 nad dosud neporaženým West Bromwichem. Dvěma góly se o to zasloužila posila z Ingolstadtu Pascal Gross. Záložník Jiří Skalák sledoval vítězství svého týmu z lavičky, bek Aleš Matějů nebyl v nominaci.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Manchester City - Liverpool 5:0 (45.+6 a 53. Gabriel Jesus, 77. a 90.+1 Sané, 24. Agüero),  Arsenal - Bournemouth 3:0 (6. a 50. Welbeck, 27. Lacazette), Brighton - West Bromwich 3:1 (45. a 48. Gross, 63. Hemed - 77. Morrison), Everton - Tottenham 0:3 (28. a 46. Kane, 42. Eriksen), Leicester - Chelsea 1:2 (62. Vardy z pen. - 41. Morata, 50. Kanté), Southampton - Watford 0:2 (38. Doucouré, 66. Janmaat), Stoke - Manchester United 2:2 (43. a 63. Choupo-Moting - 45.+1 Rashford, 57. Lukaku).