Citizens se vrátili do čela Premier League, Huddersfield sestupuje

Aktualizováno 30. 3. 2019 18:45
Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v 32. kole anglické ligy na hřišti Fulhamu 2:0 a vrátili se na první místo tabulky o bod před Liverpool. Huddersfield prohrál 0:2 na půdě Crystal Palace a stal se prvním sestupujícím týmem z Premier League.
Spoluhráči gratulují nejlepšímu střelci anglické Premier League.
Spoluhráči gratulují nejlepšímu střelci anglické Premier League. | Foto: Reuters

Obhájce titulu poslal do vedení už v páté minutě Bernardo Silva, který poprvé ve svém současném působišti skóroval ve třetím zápase za sebou. Z velkého tlaku v úvodním dějství vytěžil favorit ještě jeden gól. V 27. minutě se prosadil nejlepší střelec soutěže Agüero a dal devatenáctou branku v sezoně.

Fulham inkasoval jako první tým anglické ligy od roku 1977 podvanácté za sebou dva a více gólů. S 72 obdrženými brankami má nejhorší obranu v soutěži a z předposledního místa ztrácí na záchranu nadále 13 bodů.

Manchester United nasměroval k výhře 2:1 nad Watfordem v 28. minutě po rychlém brejku Rashford. Ve druhém poločase zvýšil Martial a stal se už čtvrtým hráčem "Rudých ďáblů", který dal v aktuální sezoně desátý ligový gól. To se hráčům United naposledy podařilo v sezoně 1995/96.

Watford v 90. minutě snížil zásluhou Doucoureho, tři body ale získal favorit a posunul se na čtvrté místo o bod před Arsenal, který má zápas k dobru.

Huddersfield je po porážce 0:2 na hřišti Crystal Palace prvním sestupujícím mužstvem. O výhře londýnského klubu rozhodli v závěrerčné čtvrthodině z penalty Milivojevič a Van Aanholt. Huddersfield tak ztrácí šest kol před koncem 19 bodů na sedmnácté místo a po Derby County ze sezony 2007/08 se stal druhým týmem v historii, který má jistotu sestupu už v průběhu března. S nejvyšší soutěží se loučí po dvou letech.

O prvním sestupujícím rozhodly i výhry Southamptonu 1:0 v Brightonu a porážka Wolverhamptonu 0:2 v Burnley. Český útočník Burnley Matěj Vydra strávil celé utkání na lavičce náhradníků.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

Fulham - Manchester City 0:2 (5. B. Silva, 27. Agüero), Brighton - Southampton 0:1 (53. Hojbjerg), Burnley - Wolverhampton 2:0 (2. vlastní Coady, 77. McNeil), Crystal Palace - Huddersfield 2:0 (77. Milivojevič z pen., 88. Van Aanholt), Leicester - Bournemouth 2:0 (11. Morgan, 82. Vardy), Manchester United - Watford 2:1 (28. Rashford, 73. Martial - 90. Doucoure), West Ham United - Everton 0:2 (5. Zouma, 33. Bernard).

Trump se distancoval od výpovědi velvyslance při Evropské unii Sondlanda

Prezident Spojených států Donald Trump se distancoval od středeční veřejné výpovědi amerického velvyslance při Evropské unii Gordona Sondlanda v Kongresu zmínkou o rozhovoru, kdy mu řekl, že od Ukrajiny nic nechce. Šéf Bílého domu novinářům zároveň řekl, že Sondlanda příliš dobře nezná a nijak často s ním nehovořil.

Trump citoval z jiné Sondlandovy výpovědi, ve které velvyslanci na dotaz, co žádá od Ukrajiny, odpověděl, že nic nechce. Sondland pod přísahou vypověděl, že nebylo pochyb, že Trump k Ukrajině přistupuje stylem "něco za něco", a že každý ve vedení Trumpovy administrativy o této politice věděl.

"Moc dobře ho neznám. Nemluvil jsem s ním často. Není to člověk, kterého dobře znám. Jeví se ale jako dobrý chlapík," řekl Trump novinářům o Sondlandovi. Velvyslanec v minulosti podporoval Trumpovu prezidentskou kampaň a na volby mu skrze své společnosti podle médií poslal milion dolarů (23 milionů korun).