Manchester City ovládl i druhé derby, United sestřelil čtyřmi góly. De Bruyne zářil

6. 3. 2022 20:47
Fotbalisté Manchesteru City zdolali v 28. kole doma v derby 4:1 Manchester United a znovu navýšili náskok v čele soutěže před Liverpoolem na šest bodů, "Reds" ale mají zápas k dobru. Dvěma góly a asistencí se blýskl kapitán Kevin De Bruyne, dvakrát se trefil i Rijád Mahriz.
Kevin de Bruyne slaví gól Manchesteru City v anglické lize v derby s United.
Kevin de Bruyne slaví gól Manchesteru City v anglické lize v derby s United. | Foto: Reuters

Před "Rudé ďábly" se na čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů posunul Arsenal, který zvítězil 3:2 na hřišti Watfordu. "Kanonýři" mají oproti nejbližšímu konkurentovi bod a tři zápasy k dobru.

Od založení Premier League uspěl v manchesterském derby venkovní tým v rekordních 21 případech, tentokrát se ale znovu po dvou letech radovali domácí. Diváci na stadionu Etihad se poprvé radovali v páté minutě, kdy si De Bruyne seběhl na Silvův pas a pohodlně zakončil. V 22. minutě srovnal technickým obstřelem Sancho, vzápětí se ale dostal k míči po sérii odrazů opět belgický špílmachr a vrátil obhájcům titulu vedení.

United byli po většinu utkání pod tlakem a směrem dopředu bez zraněného nejlepšího střelce Cristiana Ronalda příliš nebezpeční nebyli. De Bruyne navíc po 68 minutách hry našel signálem z rohového kopu za pokutovým územím Mahrize a ten z voleje pojistil i druhý triumf "Citizens" v sezoně nad velkým rivalem. Alžířan přidal v nastavení ještě čtvrtý zásah, svůj desátý v sezoně.

Arsenal se ujal vedení v páté minutě, kdy byl na konci pohledné kombinace skórující Ödegaard. Norský záložník nastřílel poprvé v kariéře v jedné z pěti elitních evropských lig pět gólů za sezonu.

Vzápětí srovnal parádními "nůžkami" Cucho Hernández, po půlhodině ale vrátil favoritovi vedení Saka a v 52. minutě zužitkoval další svižnou kombinaci na jeden dotyk Martinelli. Sissoko v závěru už jen snížil a jeho tým zůstává předposlední.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo:

Watford - Arsenal 2:3 (11. Cucho Hernández, 87. Sissoko - 5. Ödegaard, 31. Saka, 52. Martinelli), Manchester City - Manchester United 4:1 (5. a 28. De Bruyne, 68. a 90.+2 Mahriz - 22. Sancho).

1. Manchester City 28 22 3 3 68:18 69
2. Liverpool 27 19 6 2 71:20 63
3. Chelsea 26 15 8 3 53:18 53
4. Arsenal 25 15 3 7 41:29 48
5. Manchester United 28 13 8 7 45:38 47
6. West Ham United 28 13 6 9 46:35 45
7. Tottenham 25 13 3 9 35:32 42
8. Wolverhampton 27 12 4 11 24:23 40