Chybující sudí se po zápase Milána se Spezií rozplakal, utěšoval ho Ibrahimovic

ČTK ČTK
18. 1. 2022 13:58
Fotbalový rozhodčí Marco Serra se po pondělním zápase 22. kola italské ligy mezi AC Milán a Spezií (1:2), ve kterém špatným verdiktem poškodil domácího favorita, podle italských médií rozplakal. Zdrceného sudího prý v šatně utěšoval i hvězdný útočník "Rossoneri" Zlatan Ibrahimovic.
Rozhodčí Marco Serra
Rozhodčí Marco Serra | Foto: Reuters

Serra za stavu 1:1 na San Siru neuznal gól Juniora Messiase z druhé minuty nastavení, protože předtím odpískal přímý kop za faul Simoneho Bastoniho na Anteho Rebiče, i když měl správně nechat milánskému týmu výhodu. Spezia pak zásluhou Emmanuela Gyasiho těsně před koncem vstřelila vítěznou branku.

Sudí se domácím za chybu omluvil a v šatně se neubránil slzám. Ibrahimovic ho podle listů La Gazzetta dello Sport nebo Il Corriere dello Sport podpořil a řekl, že se chyby stávají. Spolu se čtyřicetiletým švédským kanonýrem se Serrou po utkání údajně mluvili další tři nebo čtyři hráči AC.

Italská média předpokládají, že Serra dostane od komise rozhodčích zákaz činnosti na více než dva duely.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila Česku výhled. Důvodem je riziko vyšších daní

Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila výhled podnikatelského a regulatorního prostředí České republiky. Důvodem je riziko zvýšení daní ze strany vlády. SV důsledku války na Ukrajině a zavedeným sankcím vůči Rusku v březnu snížila rating Česku v kategorii mírného rizika z DB3c na DB3d.

"Riziko zvýšení daní zasahuje do výhledu podnikatelského prostředí. Válka na Ukrajině a sankce vůči Rusku zatemňují hodnocení průměrného rizika ČR," upozornila analýza Dun & Bradstreet na aktuální změny.

Válka na Ukrajině bude mít podle ní nepříznivé konsekvence pro obchod, investiční i finanční toky do ČR. Do hry vstupují také ceny a dostupnost energií a komodit na světových trzích, stejně jako růst inflace, který sníží poptávku a potlačí křehké postpandemické oživení, uvedla firma.

V nejbližším období je podle zprávy Dun & Bradstreet, v závislosti na vývoji války na Ukrajině, potřeba mezi lety 2022 a 2023 počítat se zpomalením růstu české ekonomiky. Nevyloučila ani propad do ekonomické recese.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií

Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků, podpořit kulturní rozmanitost obsahu televizního vysílání či rozšířit definici nezákonného a škodlivého obsahu na internetové videokanály. Žaloby se týkají také Slovenska, Irska, Rumunska a Španělska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy