Francouzský fotbalista opět vyděsil spoluhráče, na hřišti zkolaboval. Už poněkolikáté

ruč
21. 8. 2020 13:34
Francouzský fotbalista Bafétimbi Gomis zkolaboval při utkání saúdskoarabské ligy. Už ve 13. minutě zápasu s Al-Ahlí se útočník týmu Al-Hilál náhle zhroutil na trávník.
Foto: Twitter

Mezi hráči zavládlo zděšení a panika, mnozí skryli hlavu do dlaní. Pětatřicetiletý účastník mistrovství Evropy v roce 2008 ovšem po zákroku lékařů v zápase pokračoval a dokonce ho odehrál celý.

"Díky za spoustu zpráv. Víc strachu než újmy. Pokračujeme v boji, aby se Al-Hilál stal mistrem. Ještě jednou díky, váš lev, který vás moc miluje," napsal bývalý hráč Swansea nebo Galatasaraye Istanbul na sociální sítě po utkání, které jeho celek prohrál 1:2, ale i tak má v čele tabulky šestibodový náskok.

Pro Gomise to nebyl první kolaps na trávníku, do bezvědomí upadl při zápase už poněkolikáté. Stalo se mu to třeba v roce 2015 při utkání anglické Premier League s Tottenhamem, o tři roky později se zhroutil v dresu Galatasaraye při duelu s Kasimpasou. V roce 2009 prožil dokonce tři kolapsy. Gomis totiž trpí nevyléčitelnou vazovagální synkopou.

Gomisův kolaps při utkání turecké ligy:

Video: Youtube.com

Co je vazovagální synkopa

Synkopa je náhlá tranzitorní ztráta vědomí s neschopností udržet posturální tonus vznikající na podkladě náhlého sníženého krevního průtoku centrální nervovou soustavu (CNS). Návrat k vědomí po synkopě je časný a spontánní.
Tyto projevy mohou nastat v důsledku různých příčin. Jednou z nejčastějších benigních forem je vazovagální (neurokardiogenní) synkopa, která patří do skupiny nervově zprostředkovaných synkop. Objevuje se ve stoje, méně často vsedě. I když při ní není zvýšené riziko náhlé smrti a pacienti
mají dobrou prognózu, častější pády s možným někdy i závažným traumatem mohou výrazněji ovlivnit kvalitu života.

Zdroj: www.internimedicina.cz

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy