Lišky jsou znovu škodnou Premier League. Porazily Arsenal a poskočily na druhé místo

Aktualizováno 9. 11. 2019 20:27
Fotbalisté Leicesteru porazili ve 12. kole anglické ligy 2:0 Arsenal a po čtvrté výhře za sebou se posunuli na druhé místo tabulky.

Třetí je o skóre Chelsea, jež zdolala stejným výsledkem Crystal Palace a naplno bodovala dokonce pošesté v řadě. Oba celky může ale v neděli znovu předstihnout mistrovský Manchester City, pokud zvládne šlágr na hřišti vedoucího Liverpoolu.

Klíčovým mužem Leicesteru proti Arsenalu byla jeho dlouholetá opora Jamie Vardy, jenž je s 11 góly nejlepším střelcem soutěže. Anglický útočník nejprve v 68. minutě otevřel skóre a o sedm minut později přihrál na druhý gól Jamesi Maddisonovi. Arsenal nevyhrál počtvrté za sebou a v tabulce je šestý.

Chelsea se v londýnském derby poprvé prosadila v 52. minutě zásluhou Tammyho Abrahama. Dvaadvacetiletý anglický útočník se stal po Arjenu Robbenovi druhým nejmladším hráčem "Blues", který nastřílel v Premier League deset branek. V tabulce střelců je druhý za Vardym. Vítězství svěřenců trenéra Franka Lamparda pojistil v 79. minutě Christian Pulisic.

Tottenham doma remizoval se Sheffieldem United 1:1 a popáté za sebou nedokázal zvítězit. Spurs se ujali vedení v 58. minutě po gólu Son Hung-mina. Na zásah korejského útočníka odpověděl obránce George Baldock. Sheffield neprohrál v soutěži v pátém utkání v řadě, přičemž potřetí remizoval.

Burnley si poradilo s West Hamem 3:0 a zvítězilo po třech porážkách v lize. "Kladiváři" nevyhráli šesté kolo po sobě.

Everton si ze Southamptonu odvezl výhru 2:1. Předposlední Southampton naplno nebodoval v sedmém duelu v řadě.

Newcastle zdolal Bournemouth 2:1. "Straky" od 14. minuty prohrávaly, ale v rozmezí 42. až 52. minuty DeAndre Yedlin a Ciaran Clark skóre obrátili.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Chelsea - Crystal Palace 2:0 (52. Abraham, 79. Pulisic), Burnley - West Ham United 3:0 (11. Barnes, 44. Wood, 54. vlastní Jiménez), Newcastle - Bournemouth 2:1 (42. Yedlin, 52. Clark - 14. Wilson), Southampton - Everton 1:2 (50. Ings - 4. Davies, 75. Richarlison), Tottenham - Sheffield United 1:1 (58. Son Hung-min - 78. Baldock), Leicester - Arsenal 2:0 (68. Vardy, 75. Maddison).

1. Liverpool 11 10 1 0 25:9 31
2. Leicester 12 8 2 2 29:8 26
3. Chelsea 12 8 2 2 27:17 26
4. Manchester City 11 8 1 2 34:10 25
5. Sheffield United 12 4 5 3 13:9 17
6. Arsenal 12 4 5 3 16:17 17
7. Bournemouth 12 4 4 4 15:15 16
8. Brighton 11 4 3 4 14:14 15