Chelsea začala ligu výhrou v derby, minutu před koncem rozhodl Costa

15. 8. 2016 23:26
Loni skončili desátí, letos chtějí pod novým trenérem mnohem výš. A začali dobře. Fotbalisté Chelsea na úvod domácí ligy uspěli v městském derby.
Diego Costa.
Diego Costa. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea vstoupili pod novým trenérem Antoniem Contem do anglické ligy domácí výhrou v londýnském derby nad West Hamem 2:1. Rozhodující branku vstřelil v 89. minutě španělský útočník Diego Costa. Pětinásobný anglický mistr vykročil úspěšně za nápravou nepodařeného minulého ročníku, v kterém po špatném úvodu skončil až desátý.

Tým Conteho, který se už v dubnu dohodl na příchodu do Chelsea od italské reprezentace, vedl od 47. minuty, kdy proměnil penaltu belgický záložník Eden Hazard. Nařízena byla za faul Michaila Antonia na Cesara Azpilicuetu.

West Ham se dočkal vyrovnání v 78. minutě díky brance obránce Jamese Collinse, ale nakonec se radovali domácí. Costa si před pokutovým územím zpracoval míč a trefil se přesně k pravé tyči.