Chelsea vládne Anglii, zoufalý Norwich zničila sedmi góly. Everton zažil ostudu

Aktualizováno 23. 10. 2021 20:40
Fotbalisté Chelsea rozstříleli v 9. kole anglické ligy nováčka z Norwiche 7:0 a dál zůstanou v čele tabulky. Hattrick zaznamenal Mason Mount. "Kanárci" prodloužili čekání na první výhru v sezoně Premier League a zůstali poslední. O dva body za Chelsea je po vítězství 4:1 v Brightonu obhájce titulu Manchester City.
Ben Chilwell a Mason Mount slaví jednu ze sedmi branek Chelsea.
Ben Chilwell a Mason Mount slaví jednu ze sedmi branek Chelsea. | Foto: Reuters

"Blues" rozhodli o triumfu už v prvním poločase, kdy se prosadili Mount, Hudson-Odoi a James. Po pauze se trefil Chilwell, po něm si dal vlastní branku Aarons.

Od 65. minuty dohrávali hosté bez vyloučeného Gibsona. V závěru Mount přidal další dva zásahy. Nejprve skóroval na druhý pokus z penalty. Napoprvé ho gólman Krul vychytal, jenže nestál na brankové čáře, proto se pokutový kop opakoval. V nastavení poté anglický reprezentant zkompletoval hattrick.

Chelsea, která ve středu v Lize mistrů porazila na Stamford Bridge Malmö 4:0, naplno bodovala ve třetím kole po sobě. "Počtvrté za sebou jsme byli v roli favoritů. Líbí se mi, jak k těmto zápasům přistupujeme. Nedržíme se zpátky. Jdeme do toho naplno, a to se mi velmi zamlouvá. Proto si zasloužíme vítězit," citoval klubový web Chelsea trenéra Thomase Tuchela.

Manchester City vstřelil v Brightonu úvodní tři branky v rozmezí 13. až 31. minuty. Skóre otevřel Gündogan, na nějž dvěma trefami navázal Foden. V 80. minutě snížil z penalty Mac Allister, ale poslední slovo měl v nastavení střídající Mahriz. "Citizens" neprohráli v Premier League osmý duel po sobě. Naopak "Racci" nebodovali po pěti kolech.

Nováček Watford ještě v 78. minutě prohrával na hřišti Evertonu 1:2, ale nakonec zvítězil 5:2. Třikrát se mezi hostující střelce zapsal King a jednou i bývalý hráč pražské Sparty Kucka.

Burnley remizovalo v Southamptonu 2:2. Až v závěrečném nastavení nastoupil za hosty český reprezentační útočník Matěj Vydra.

Crystal Palace remizoval 1:1 s Newcastlem a ve čtvrtém kole za sebou uhrál nerozhodný výsledek. Newcastle, Burnley a Norwich stále čekají na první ligovou výhru v sezoně. Leeds doma remizoval s Wolverhamptonem 1:1.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Chelsea - Norwich 7:0 (8., 85. z pen. a 90.+1 Mount, 18. Hudson-Odoi, 42. James, 57. Chilwell, 62. vlastní Aarons), Crystal Palace - Newcastle 1:1 (56. Benteke - 65. Wilson), Everton - Watford 2:5 (3. Davies, 63. Richarlison - 13., 80. a 86. King, 78. Kucka, 90.+1 Dennis), Leeds - Wolverhampton 1:1 (90.+3 Rodrigo z pen. - 10. Hwang Hi-čchan), Southampton - Burnley 2:2 (41. Livramento, 50. Broja - 13. a 57. Cornet), Brighton - Manchester City 1:4 (80. Mac Allister z pen. - 28. a 31. Foden, 13. Gündogan, 90.+5 Mahriz).

1. Chelsea 9 7 1 1 23:3 22
2. Manchester City 9 6 2 1 20:4 20
3. Liverpool 8 5 3 0 22:6 18
4. Brighton 9 4 3 2 9:9 15
5. Tottenham 8 5 0 3 9:12 15
6. Manchester United 8 4 2 2 16:10 14
7. West Ham United 8 4 2 2 15:10 14
8. Everton 9 4 2 3 15:14 14