Chelsea v nastavení vydolovala remízu s Manchesterem United

20. 10. 2018 15:54
United na Stamford Bridge po poločase senzačně otočil díky Martialovi, ale v nadstavení vybojoval bod pro Chelsea domácí Barkley.
Radost fotbalistů Chelsea v Premier League
Radost fotbalistů Chelsea v Premier League | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea v devátém kole anglické ligy vybojovali gólem v šesté nastavené minutě remízu 2:2 s Manchesterem United a udrželi neporazitelnost v této sezoně. Trenér Maurizio Sarri jako první kouč Chelsea v historii v úvodních devíti ligových zápasech ve funkci zůstal bez porážky.

Chelsea v zápase vedla, poté co rohový kop využil Rüdiger. Hrdinou Manchesteru United se ale stal Martial. Deset minut po změně stran nejprve úspěšně dorazil Matovu střelu. Brankář De Gea pak skvěle zlikvidoval pokus Kanteho a Martial na druhé straně poslal hosty do vedení. Po brejku dostal hodně prostoru a zamířil přesně k tyči. Dva góly v jednom utkání vstřelil po dvou letech.

Domácí se ale nevzdali a soupeře zamkli ve vápně. V závěru nastavení trefil Luiz tyč, míč se odrazil k Rüdigerovi, který ještě neuspěl, ale Barkley z další dorážky zařídil dělbu bodů.

Jeden z členů realizačního týmu začal gól mohutně slavit před lavičkou United, což rozlítilo trenéra hostů Josého Mourinha a vznikla mela. Fanoušci Chelsea popěvky Mourinha vulgárně uráželi. Portugalský kouč při odchodu vztyčil tři prsty jako připomínku fanouškům, že získal s Chelsea tři tituly.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Chelsea - Manchester United 2:2 (21. Rüdiger, 90.+6 Barkley - 55. a 73. Martial)