Chelsea udělala další výrazný krok k titulu. Naopak Middlesbrough se loučí s anglickou elitou

Aktualizováno 8. 5. 2017 23:18
Londýnská Chelsea si po vítězství 3:0 nad Middlesbrough vytvořila ve finiši Premier League už sedmibodový náskok na druhý Tottenham.
Diego Costa vstřelil vítěznou branku.
Diego Costa vstřelil vítěznou branku. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea porazili v Premier League 3:0 předposlední Middlesbrough a poslali ho do druhé ligy. Londýnský tým má tři kola před koncem v čele tabulky sedmibodový náskok před druhým Tottenhamem, a pokud v pátek zvítězí na hřišti West Bromwiche, získá po roční odmlce mistrovský titul.

Svěřenci trenéra Antonia Conteho potvrdili svou převahu dvěma podobnými góly v prvním poločase. Obloučku za obranu hostů od Cesca Fábregase využil nejprve ve 23. minutě Diego Costa a dvacátým ligovým gólem v sezoně otevřel skóre. O jedenáct minut později po dalším centru do vápna od Césara Azpilicuety zvýšil Marcos Alonso.

V druhém poločasu v 65. minutě po Fábregasově nahrávce pečetil vítězství favorita po zpracování hrudí Nemanja Martič.

Middlesbrough se loučí s Premier League po jedné sezoně a napodobí své rivaly ze Sunderlandu, kteří sestoupili už v dubnu.