Chelsea udělala další krok k titulu. Se Swansea si poradila díky Španělům

25. 2. 2017 18:19
Fábregas, Pedro a Costa vstřelili branky Chelsea v utkání proti Swansea. Blues už vedou Premier League o jedenáct bodů.
Fotbalisté Chelsea se radují z výhry nad Swansea
Fotbalisté Chelsea se radují z výhry nad Swansea | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea porazili v 26. kole anglické ligy o záchranu bojující Swansea 3:1 a na prvním místě tabulky zvýšili náskok na jedenáct bodů. Druhý Manchester City má však k dobru nedělní zápas s posledním Sunderlandem.

Skóre zápasu otevřel v 19. minutě Fábregas, který nastoupil k jubilejnímu 300. utkání v soutěži. Swansea ale v nastavení prvního poločasu vyrovnala, když se hlavou po přímém kopu trefil Llorente.

Domácím však v 72. vrátil vedení Pedro, jehož střela zaskočila brankáře Fabianského. V samém závěru pak dal výsledku konečnou podobu Costa.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Chelsea - Swansea 3:1 (19. Fábregas, 72. Pedro, 84. Costa - 45.+2 Llorente), Crystal Palace - Middlesbrough 1:0 (34. Van Aanholt), Everton - Sunderland 2:0 (40. Gueye, 80. Lukaku), Hull - Burnley 1:1 (72. Huddlestone z pen. - 76. Keane), West Bromwich - Bournemouth 2:1 (10. Dawson, 22. McAuley - 5. King z pen.), Watford - West Ham United 1:1 (3. Deeney z pen. - 73. Ayew).