Ropovod titulů do Paříže zastavila knížata, slaví i karpatský Maradona. To jsou letošní mistři

John Terry si užívá s Chelsea ještě jeden poslední titul.
Ve ŠPANĚLSKU si po čtyřletém půstu došel pro 33. ligový titul v historii klubu Real Madrid. Barcelona sice měla lepší skóre i vzájemné zápasy, ale v ligovém finiši byla o tři body horší. Ligu mistrů si zahraje také Atlético, do předkola jde Sevilla.
V NĚMECKU se znovu s velkým předstihem radoval z titulu Bayern Mnichov, jenž slaví šestý titul v řadě. V novém tisíciletí se v Mnichově neradovali na konci sezony pouze šestkrát. Letošní vavřín je už 27. v historii klubu. Do Ligy mistrů prošly z bundesligy ještě Dortmund a také Lipsko.
V ANGLII po roční pauze znovu slaví fotbalisté Chelsea. Pod šestý titul v historii klubu se podepsal italský trenér Antonio Conte. Londýňané tak napravili loňskou nepovedenou sezonu, v níž skončili až desátí. Champions League si zahrají ještě Manchester City, Tottenham a také United, kteří si postup mezi evropskou smetánku zajistili triumfem v Evropské lize.
V ITÁLII v současnosti kraluje Juventus Turín. Podobně jako nyní v Německu Bayern. V této sezoně oslavil 33. italský titul v historii. A to jej ještě na začátku června čeká finále Ligy mistrů. Kromě Staré dámy do LM zamíří ještě Řím a Neapol, kdo z nich přímo do základní skupiny rozhodne až poslední kolo.
Foto: Reuters
David Janeczek David Janeczek
Aktualizováno 25. 5. 2017 9:45
Podívejte se na přehled už známých fotbalových mistrů starého kontinentu. V zemích, kde ještě není o titulu rozhodnuto, představujeme týmy, které mají k zisku domácí trofeje nejblíže. S výjimkou skandinávských týmů, které sezonu teprve rozjíždějí, se do galerie vešly týmy z prvních 25 míst podle uhraného koeficientu.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V domově důchodců v Unhošti hoří, hasiči evakuovali kolem 90 lidí

Hasiči likvidují požár v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Evakuovali kolem 90 klientů, oheň již mají pod kontrolou. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil prostory kadeřnictví, které jsou součástí areálu. "Místnost byla požárem zasažena v plném rozsahu," uvedl Gabriel. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, kolem 18:45 budovu dohašovali.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po uhašení bude podle Gabriela možné klienty pustit zpátky. "Z požáru už nejdou zplodiny hoření a většina domova je normálně dál obyvatelná," dodal.

Další zprávy