Chelsea se po výhře na hřišti nováčka dotáhla na druhé United

12. 12. 2017 23:15
Chelsea zvládla předehrávku 17. kola proti nováčkovi Premier League, porazila Huddersfield 3:1 a před středečním programem se bodově dotáhli na druhý Manchester United.
Tiemoue Bakayoko a trenér Antonio Conte slaví výhru Chelsea
Tiemoue Bakayoko a trenér Antonio Conte slaví výhru Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea porazili v předehrávce 17. kola anglické ligy domácí Huddersfield 3:1 a před středečním programem se bodově dotáhli na druhý Manchester United. Proti nováčkovi soutěže se střelecky prosadili v prvním poločase Bakayoko s Willianem a brzy po změně stran Pedro, domácí snížili až v nastavení. Huddersfield po dobrém vstupu do sezony nyní tápe a prohrál počtvrté z posledních pěti zápasů.

Mistrovská Chelsea a Manchester United ztrácejí 11 bodů na suverénní Manchester City, který se ve středu představí ve Swansea. United budou hostit Bournemnouth.

Čtvrté místo znamenající také účast v Lize mistrů přinejmenším dočasně obsadilo Burnley po výhře 1:0 nad Stoke. Minutu před koncem zařídil výsledek Barnes.

Na opačném konci tabulky zase góly v posledních okamžicích zápasu mezi Crystalem Palace a Watfordem rozhodly o tom, že domácí tým prozatím opustí sestupové pásmo. Sako v 89. minutě a McArthur v druhé minutě nastavení zajistili londýnskému týmu tři body, po kterých přitom už od 3. minuty sahal soupeř po trefě Janmaata. Hosté ale přišli v 87. minutě o vyloučeného Cleverleyho a soupeř výhodu bleskově zužitkoval.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Burnley - Stoke 1:0 (89. Barnes), Crystal Palace - Watford 2:1 (89. Sako, 90.+2 McArthur - 3. Janmaat), Huddersfield - Chelsea 1:3 (90.+2 Depoitre - 23. Bakayoko, 43. Willian, 50. Pedro).