Senzace v Manchesteru, United podlehli poslednímu Sheffieldu

Aktualizováno 27. 1. 2021 23:34
Fotbalisté Manchesteru United ve 20. kole anglické ligy doma překvapivě podlehli poslednímu Sheffieldu 1:2 a zůstali na druhém místě o bod za městským rivalem City, který má zápas k dobru. Chelsea při debutu trenéra Thomase Tuchela remizovala s Wolverhamptonem 0:0 a v neúplné tabulce je osmá.
Harry Maguire
Harry Maguire | Foto: Reuters

Sheffield od začátku favorita trápil. Billyho Sharpa ještě ve velké šanci vychytal David de Gea, ale ve 23. minutě španělský gólman kapituloval po hlavičce Keana Bryana z rohu. Hosté poprvé v aktuální ligové sezoně vedli po prvním poločase.

V 64. minutě vyrovnal kapitán Harry Maguire rovněž hlavou z rohového kopu, místo obratu však "Rudí ďáblové" zažili další šok, když hostům po deseti minutách vrátil vedení Oliver Burke tečovanou střelou. Manchesterský tým v Premier League nebodoval po 13 zápasech a s Sheffieldem na Old Trafford prohrál poprvé od prosince 1973.

Německý kouč Tuchel teprve v úterý převzal Chelsea po odvolaném Franku Lampardovi a stihl s ní jediný trénink. Domácí na stadionu Stamford Bridge častěji drželi míč, ale do velkých šancí se přes pevnou defenzivu soupeře nedostávali.

Brankář Wolverhamptonu Rui Patrício zlikvidoval hlavičku Antonia Rüdigera i tečovaný pokus Calluma Hudsona-Odoie. Hostující Pedro Neto v 71. minutě lobem trefil břevno. Chelsea vyhrála pouze dva z posledních devíti ligových zápasů, třináctý Wolverhampton v Premier League nezvítězil sedmkrát po sobě.

Třetí Leicester, soupeř Slavie v únorovém úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy, remizoval na půdě Evertonu 1:1. Na úvodní trefu Jamese Rodrígueze z 30. minuty odpověděl po změně stran Youri Tielemans, jenž potrestal zaváhání brankáře Jordana Pickforda. "Lišky" posedmé za sebou v soutěži neprohrály. Everton je sedmý.

Burnley se střídajícím útočníkem Matějem Vydrou na svém hřišti přestřílelo Aston Villu 3:2, navázalo na překvapivý triumf 1:0 v Liverpoolu a je na 15. příčce.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Burnley - Aston Villa 3:2 (52. Mee, 76. McNeil, 79. Wood - 14. Watkins, 68. Grealish), Chelsea - Wolverhampton 0:0Everton - Leicester 1:1 (30. Rodríguez - 67. Tielemans), Brighton - Fulham 0:0Manchester United - Sheffield United 1:2 (64. Maguire - 23. Bryan, 74. Burke).

Policisté na Chebsku obvinili šest lidí, které podezírají z obchodu s drogami

Chebští kriminalisté z protidrogového týmu TOXI po několikaměsíční práci zadrželi šest lidí, kteří se podle vyšetřování podíleli na dovozu látky pseudoefedrin ze zahraničí do Česka. Na zadržení podezřelých v polovině ledna při akci Diana spolupracovali kriminalisté se zásahovou jednotkou policie Plzeňského kraje. Pět zadržených skončilo ve vazbě, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Obviněným hrozí až desetiletý trest, jelikož podle policie spáchali trestný čin jako organizovaná skupina a ve velkém rozsahu.

Skupina šesti lidí z Chebska ve věku 36 až 61 let skládala podle policie od poloviny minulého roku peníze, aby za ně pořídila pseudoefedrin, kterou měl v zahraničí zajistit jeden z nich, padesátiletý muž. "Ten po obdržení finančních prostředků obstaral domluvenou látku pseudoefedrin a tu měl poté do České republiky osobním vozidlem přivézt jednašedesátiletý cizinec, který byl v první polovině ledna taktéž zadržen," uvedl Kopřiva.

Z pseudoefedrinu pak muži podle policie na Chebsku vyráběli a prodávali pervitin. Při domovních prohlídkách ve stejné chvíli na několika místech na Chebsku policisté zajistili peníze v hotovosti pocházející z distribuce drog, více než 90 gramů pervitinu a více než 2,4 kilogramu pseudoefedrinu. "V případě, že by se podařilo členům organizované skupiny ze zajištěné látky vyrobit drogu pervitin, tak by následným prodejem na černém trhu utržili nejméně dva miliony korun," doplnil Kopřiva.