Chelsea postoupila do semifinále FA Cupu, proti United hrála hodinu v početní výhodě

13. 3. 2017 22:53
Fotbalisté Chelsea na domácím stadionu porazili Manchester United 1:0 a postoupili do semifinále anglického poháru FA Cupu. "Rudí ďáblové" zůstali po půlhodině a vyloučení Andera Herrery v deseti a v druhém poločase inkasovali jedinou branku z kopačky Kantého.
Radost fotbalistů Chelsea
Radost fotbalistů Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Čtveřici semifinalistů Anglického poháru doplnila Chelsea, která porazila Manchester United 1:0. Vedoucí tým ligové tabulky se tak postaral o to, že hráči United trofej neobhájí a nepřidají další úspěch k únorovému zisku Ligového poháru. V dubnovém semifinále ve Wembley se Chelsea utká s Tottenhamem, Arsenal nastoupí proti Manchesteru City.

Trumfy byly před utkáním na straně Chelsea, kterou v lize od šestého Manchesteru dělí 17 bodů a podzimní vzájemný zápas skončil vysokou výhrou londýnského týmu 4:0. Trenér United a bývalý kouč Chelsea José Mourinho navíc nemohl do útoku postavit potrestaného Ibrahimovice ani zraněného kapitána Rooneyho.

Domácí také měli od začátku převahu, ale Hazardova šance gólem neskončila a De Gea si poradil i s Cahillovou hlavičkou. V 35. minutě navíc Herrera dostal druhou žlutou kartu a Chelsea měla před sebou bezmála hodinovou přesilovku. Mourinho se u čáry hodně zlobil a dostal se i do vzrušené výměny názorů s domácím koučem Antoniem Contem.

Krátce po změně stran využil početní výhodu Kanté, který skóroval přízemní střelou zpoza šestnáctky. Vyrovnat mohl Rashford, jenž obešel Cahilla, ale pak trefil jen brankáře Courtoise. Ani další šance už ke gólům nevedly, mnohem víc jich přitom měl domácí celek.