Chelsea opět prohrála venku, nestačila na Southampton. Mitrovič se trefil za Fulham

30. 8. 2022 23:43
Fotbalisté Chelsea v pátém kole anglické ligy prohráli 1:2 v Southamptonu a venku neuspěli podruhé za sebou. Nováček Fulham potvrdil domácí formu vítězstvím 2:1 nad dosud neporaženým Brightonem. Crystal Palace remizoval 1:1 s Brentfordem a stejným výsledkem skončil i duel Leeds - Everton.
Aleksandar Mitrovič
Aleksandar Mitrovič | Foto: Reuters

Chelsea poslala do vedení v 23. minutě hvězdná letní posila Sterling, jenž navázal na dvě branky z minulého kola proti Leicesteru. Southampton ale ještě do přestávky skóre otočil. Nejprve vstřelil první ligovou branku osmnáctiletý záložník Lavia a v nastavení první půle rozhodl tečovanou střelou Adam Armstrong.

"Blues" se propadli na osmé místo za svého dnešního soupeře, před oběma je na šestém místě Fulham. Nováček nastřílel i ve třetím domácím utkání minimálně dvě branky a podruhé zvítězil.

Ve 48. minutě dal pátý gól v sezoně kanonýr Mitrovič a o chvíli později zvýšil vlastní brankou Dunk. Mac Allister z penalty už jen snížil. Brighton je navzdory porážce čtvrtý.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Crystal Palace - Brentford 1:1 (59. Zaha - 88. Wissa), Fulham - Brighton 2:1 (48. Mitrovič, 55. vlastní Dunk - 59. Mac Allister z pen.), Southampton - Chelsea 2:1 (28. Lavia, 45.+1 A. Armstrong - 23. Sterling), Leeds - Everton 1:1 (55. Sinisterra - 17. Gordon).

1. Arsenal 4 4 0 0 11:3 12
2. Manchester City 4 3 1 0 13:5 10
3. Tottenham 4 3 1 0 9:3 10
4. Brighton 5 3 1 1 6:3 10
5. Leeds 5 2 2 1 8:5 8
6. Fulham 5 2 2 1 8:7 8
7. Southampton 5 2 1 2 7:9 7
8. Chelsea 5 2 1 2 6:8 7