Chelsea jen remizovala s Leicesterem a dala Manchesteru United šanci, aby jí bodově odskočil

13. 1. 2018 18:21
"Blues" nevyužili ani přesilovku poté, co Chilwell z Leicesteru dostal dvě žluté karty během pěti minut.
Marcos Alonso z Chelsea smutní poté, co jeho tým nedokázal porazit Leicester.
Marcos Alonso z Chelsea smutní poté, co jeho tým nedokázal porazit Leicester. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea ve 23. kole anglické ligy pouze remizovali 0:0 s Leicesterem. Londýnský celek, který přitom hrál od 68. minuty přesilovku po vyloučení hostujícího Benjamina Chilwella, tak dal šanci Manchesteru United, aby mu na druhém místě tabulky bodově odskočil.

Chelsea v souboji dvou posledních anglických mistrů tahala od začátku za kratší konec, ale Leicester zejména v první půli nedokázal využít vytvořené šance. Domácí se po přestávce zvedli zejména po příchodech Pedra s Willianem, kteří nahradili nevýraznou dvojici Hazard, Fábregas.

Obhájcům titulu navíc nahrálo i vyloučení Chilwella, který dostal během pěti minut dvě žluté karty. Leicester ale nakonec bezbrankovou remízu udržel, a pokud Manchester United v pondělní dohrávce porazí o záchranu bojující Stoke, odskočí třetí Chelsea v tabulce na rozdíl tří bodů. S patnáctibodovým náskokem vede Manchester City.

Roli favorita naopak potvrdil Tottenham. Londýnský celek si poradil 4:0 s Evertonem a se 44 body se dotáhl na čtvrtý Liverpool, který však v neděli čeká duel s vedoucím Manchesterem City. Utkání k dobru má i šestý Arsenal, jenž mimo pohárové příčky ztrácí na Tottenham s Liverpoolem pět bodů.

Výhru domácích Hotspur zařídil dvěma góly Harry Kane, který navázal na dvougólové vystoupení z pohárového duelu s Wimbledonem. Anglický reprezentant tak s 20 zásahy vede pořadí střelců Premier League o tři góly před Mohamedem Salahem z Liverpoolu.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Chelsea - Leicester 0:0, Crystal Palace - Burnley 1:0 (21. Sako), Huddersfield - West Ham United 1:4 (40. Lolley - 56. a 61. Lanzini, 25. Noble, 46. Arnautovic), Newcastle - Swansea 1:1 (68. Joselu - 60. Ayew), Watford - Southampton 2:2 (58. Gray, 90. Doucoure - 20. a 44. Ward-Prowse), West Bromwich - Brighton 2:0 (4. Evans, 55. Dawson), Tottenham - Everton 4:0 (47. a 59. Kane, 26. Son Hung-min, 81. Eriksen).