Chelsea jen remizovala s Burnley, přesto má rekordní náskok. Leicester nadále hazarduje se sestupem

Aktualizováno 12. 2. 2017 19:25
Lídr ligy si vytvořil velký tlak a držel míč přes 70 procent času, ale měl problém s pevnou defenzivou Burnley. Leicester padl na hřišti Swansea 2:0 a od sestupové pozice dělí úřadujícího mistra jediný bod.
Robbie Brady
Robbie Brady | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea ve 25. kole anglické ligy remizovali 1:1 na hřišti Burnley a zvýšili svůj náskok na prvním místě tabulky na deset bodů před Tottenhamem, který v sobotu prohrál s Liverpoolem. Poprvé v sezoně mají v tabulce dvouciferné vedení.

Chelsea vedla od 7. minuty po brejku zakončeném přesnou střelou Pedra. Domácím se však povedlo brzy vyrovnat, když Robbie Brady dokonale zakroutil přímý kop do horního rohu branky. Chelsea inkasovala rovnou z přímého kopu poprvé od roku 2013.

Lídr ligy si pak vytvořil tlak a držel míč přes 70 procent času, ale měl problém s pevnou defenzivou Burnley. Ve druhém poločase dokonce Chelsea ani jednou nevystřelila mezi tři tyče a musela se spokojit jen s bodem.

"Snažili jsme se vyhrát, ale narazili jsme na velmi silného protivníka. Burnley je doma hodně nepříjemný soupeř. Doma jsou třetím celkem celé ligy," poukázal trenér Chelsea Antonio Conte na bilanci týmu, který doma získal 29 ze svých 30 bodů. "Přesto znamená zisk jediného bodu zklamání. Do konce ještě zbývá 13 zápasů a musíme pokračovat v naší cestě," dodal.

Obhájci titulu z Leicesteru se nemohou vymanit z krize a prohráli popáté za sebou, tentokrát 0:2 na hřišti Swansea. Gól nedali už 610 minut a zůstávají jediný bod nad pásmem sestupu.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Burnley - Chelsea 1:1 (24. Brady - 7. Pedro), Swansea - Leicester 2:0 (36. Mawson, 45. Olsson)

před 22 minutami

Vláda chce těsně před volbami jednat ve Sněmovně o zmrazení platů politiků

Vláda chce těsně před volbami 5. října projednat ve Sněmovně návrh na zmrazení platů politiků. V pondělí schválila příslušný návrh. Po jednání kabinetu o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Uvedl, že schválen byl zákon o platu představitelů státní moci, který se týká politiků, nikoliv soudců. "Současně pracujeme na jeho zařazení," uvedl s návrhem na termín 5. října. Poslanci poslední řádnou schůzi uzavřeli v pátek.

před 50 minutami

Tenista Veselý nevyužil dva setboly a vypadl v Nur-Sultanu s Munarem

Nejlepší český tenista Jiří Veselý vypadl na turnaji v Nur-Sultanu v prvním kole. Se Španělem Jaumem Munarem osmadvacetiletý příbramský rodák prohrál v hlavním městě Kazachstánu za hodinu a tři čtvrtě 3:6 a 6:7.

Veselý, jemuž patří v žebříčku 88. místo, měl v tie-breaku druhé sady dobrou příležitost dotáhnout zápas do třetího setu. Za stavu 6:4 měl dva setboly, ale ani jeden neproměnil. Naopak dvojchybou dal 71. hráči světa Munarovi možnost utkání ukončit a Španěl nezaváhal.

Na ATP Tour prohrál Veselý po vyřazení v 2. kole v Kitzbühelu a 1. kole US Open třetí zápas za sebou.

Tenisový turnaj mužů v Nur-Sultanu (tvrdý povrch, 541.800 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Munar (Šp.) - Veselý (ČR) 6:3, 7:6 (8:6).

Film Zátopek už vidělo přes čtvrt milionu lidí

Žebříček víkendové návštěvnosti kin nadále vede Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Za čtyři týdny ho vidělo téměř 273 tisíc diváků. Druhý je akční Shang-Chi a legenda o deseti prstenech z komiksového světa Marvel, kterou za tři týdny zhlédlo přes 92 tisíc lidí. Dalších 17,5 tisíce lidí uplynulý víkend přišlo na komedii Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla, jejíž celková návštěvnost již přesáhla hranici 530 tisíc.

Z českých filmů skončila ještě na devátém místě komedie Jedině Tereza, na desátém Deníček moderního fotra a na 11. rodinný snímek Gump - Pes, který naučil lidi žít, vyplývá z údajů Unie filmových distributorů.