Chelsea deklasovala Stoke a je druhá, United jen remizovali se Southamptonem

Aktualizováno 30. 12. 2017 21:00
Chelsea díky výhře nad Stoke 5:0 poskočila na druhé místo neúplné tabulky Premier League.
Radost fotbalistů Chelsea.
Radost fotbalistů Chelsea. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea v 21. kole anglické ligy deklasovali Stoke 5:0 a posunuli se na druhé místo tabulky o bod před Manchester United. Ten pouze remizoval 0:0 se Southamptonem a v Premier League potřetí za sebou hrál nerozhodně. Čtvrtý Liverpool rovněž doma otočil utkání s Leicesterem a díky dvěma gólům Mohameda Salaha zvítězil 2:1.

Chelsea zápas prakticky rozhodla už v úvodních 23 minutách, kdy se prosadili Antonio Rüdiger, Danny Drinkwater a Pedro. Po změně stran triumf londýnského týmu ještě zvýraznili Willian z penalty a střídající Davide Zappacosta.

Obhájci titulu vyhráli čtvrté z posledních pěti kol a počtvrté za sebou neinkasovali. Chelsea ztrácí na vedoucí Manchester City propastných 13 bodů, suverénního lídra ještě navíc čeká nedělní duel s Crystal Palace.

United už ve 14. minutě přišli o zraněného Romela Lukaka a bez svého nejlepšího střelce toho v ofenzivě moc nevymysleli. V závěru Paul Pogba přece jenom dostal míč do branky hostů, ale gól neplatil kvůli ofsajdu. Manchesterský tým mohl dopadnout i hůř, kdyby několik dobrých zákroků nepředvedl brankář David de Gea.

Liverpoolu se nepovedl začátek a už od třetí minuty prohrával po zásahu Jamieho Vardyho. Ve druhém poločase si však vzal slovo Salah, který nejprve v 52. minutě srovnal a čtvrt hodiny před koncem dokonal obrat.

Egyptský útočník zaznamenal 17 ligových gólů a ztrácí jednu branku na nejlepšího střelce Harryho Kanea z Tottenhamu. Liverpool protáhl sérii bez porážky na 15 soutěžních duelů.

Swansea v premiéře trenéra Carlose Carvalhala díky dvěma gólům v závěru vyhrála ve Watfordu 2:1 a posunula se na předposlední místo před West Bromwich.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Bournemouth - Everton 2:1 (33. a 89. Fraser - 57. Gueye), Chelsea - Stoke 5:0 (3. Rüdiger, 9. Drinkwater, 23. Pedro, 73. Willian z pen., 88. Zappacosta), Huddersfield - Burnley 0:0, Liverpool - Leicester 2:1 (52. a 76. Salah - 3. Vardy), Newcastle - Brighton 0:0, Watford - Swansea 1:2 (11. Carrillo - 86. Ayew, 90. Narsingh), Manchester United - Southampton 0:0.