West Ham opouští česká hvězda. Vždycky bude v mém srdci, napsala opora

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 5. 2022 12:40
Čtyřnásobná nejlepší česká fotbalistka roku Kateřina Svitková po sezoně skončí ve West Hamu.
Kateřina Svitková
Kateřina Svitková | Foto: West Ham United Women

Londýnský klub na svém webu oznámil, že šestadvacetiletá záložnice odejde po vypršení smlouvy.

Svitková do West Hamu přestoupila před dvěma lety z pražské Slavie. Za ženský tým "Kladivářů", kde vedle zálohy hrála i na kraji obrany, absolvovala 34 ligových zápasů a vstřelila pět gólů.

"Byla radost hrát za tento úžasný klub. Poznala jsem mnoho skvělých lidí a někteří z nich se mnou zůstanou navždy," napsala na Instagram Svitková, která v anketě o nejlepší fotbalistku ČR triumfovala za roky 2015, 2018, 2019 a 2020.

"Hodně jsem se naučila. Nemůžu za to dostatečně poděkovat. Tolik vzpomínek a zkušeností. Na West Ham nikdy nezapomenu a vždycky bude v mém srdci. Přeju hodně štěstí v budoucnu," doplnila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Izraelská vojenská policie nezahájí vyšetřování smrti zastřelené reportérky Al-Džazíry

Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra, která přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Stříleli při ní Izraeli i Palestinci, ale není jasné, čí střela Šírín abú Aklahovou zasáhla. Podle nové zprávy deníku Haarec vojenská prokurátorka dospěla k závěru, že v případu není podezření na spáchání trestného činu.

Armáda podle izraelských médií incident stále vyšetřuje, ale nikoli právními kanály. Z předběžného vyšetřování vyplývá, že ženu mohla 11. května zasáhnout náhodná palestinská palba i izraelský voják.

Podle Haarecu palestinská samospráva, která armádu obvinila z vraždy abú Aklahové, odmítla nechat provést pitvu a předat náboj vyjmutý z novinářčina těla k balistické zkoušce. Konečné rozhodnutí o viníkovi proto nelze učinit.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srí Lanka je poprvé ve své historii v platební neschopnosti. Centrální banka varovala, že inflace může vystoupit až na 40 procent

Srí Lanka je v platební neschopnosti, poprvé za 74 let, kdy funguje jako samostatný stát. Guvernér centrální banky Nandalal Vírasingh podle agentury Bloomberg sdělil věřitelům, že země nebude schopna splácet závazky, dokud nerestrukturalizuje dluh. Varoval také, že míra inflace, která je už nyní na 30 procentech, by se v příštích měsících mohla vyšplhat na 40 procent. Vláda se kvůli ekonomické situaci potýká s masivními protesty a politickou krizí.

Srí Lanka včas nezaplatila závazky z dluhopisů za 78 milionů dolarů (1,8 miliardy Kč). Slábne místní měna, země nemá dost peněz na dovoz potravin ani pohonných hmot. Čerpacím stanicím ropa a benzin docházejí, venku hlídkují vojáci a provoz v ulicích je řídký. Obyvatelé kvůli problémům s dopravou zůstávají doma, uvedla agentura Reuters.

Dluhopisy vydané srílanskou vládou patří letos k nejhorším na světě. Jejich držitelé se připravují na ztrátu téměř 60 centů z každého dolaru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy