Češi řídili stíhací jízdu West Hamu. Ten Tottenhamu ukradl bod v poslední minutě

18. 10. 2020 19:24
Pořádné drama nabídlo londýnské derby Tottenhamu proti West Hamu. Kladiváři po 16 minutách prohrávali 0:3, ale nakonec vydřeli remízu 3:3 v poslední minutě nastavení. U senzační stíhací jízdy byli i oba čeští fotbalisté Tomáš Souček a Vladimír Coufal.
Radost hráčů West Hamu
Radost hráčů West Hamu | Foto: Reuters

"Kohouti" dali první gól už po 45 sekundách hry, kdy si na dlouhý pas Harryho Kanea naběhl Son Hung-min a obstřelil brankáře.

O chvíli později si útočníci, kteří se vzájemně podíleli na osmi brankách "Spurs" v tomto ročníku, role vyměnili: Son Hung-min narážečkou vyzval kapitána anglické reprezentace k ráně zpoza šestnáctky a ten se nemýlil. Bohatou čtvrthodinu dokonal opět Kane, když hlavou uklidil do sítě centr letní posily Sergia Reguilóna.

Ve druhé půli aktivita domácích opadla a více se začali prosazovat hosté. Trenér José Mourinho proto poslal na hřiště navrátilce z Realu Madrid Garetha Balea, který za Tottenham nastoupil po sedmi letech.

West Ham zapnul v závěrečných deseti minutách a dočkal se snížení po přímém kopu a hlavičce Fabiana Balbueny. O chvíli později si Coufalův centr srazil do vlastní branky Davinson Sánchez a to ještě nebylo všechno.

V nastavení udělal Davidu Moyesovi, který odkoučoval první utkání po vyléčení z koronaviru, radost vyrovnáním na 3:3 Manuel Lanzini výstavním gólem z dálky.

Vyrovnávací gól West Hamu:

Hráči Crystalu Palace vystřelili na branku jen jedinkrát - z penalty se prosadil Wilfried Zaha. Následně se domácí pouze bránili soustavnému tlaku Brightonu, i tak mohli deset minut po výměně stran vedení navýšit. Branka po průniku Michyho Batshuayie však naplatila kvůli předcházejícímu ofsajdu.

Brighton následně zahrozil z několika útoků, ale prosadil se až po šťastné kombinaci v závěru vyhroceného zápasu. Neal Maupay dopravil míč přes patu Aarona Connollyho na Alexise Mac Allistera, který prostřelil domácího brankáře a zaznamenal první gól v Premier League. Při dalším tlaku byl za nebezpečný ofenzivní skluz vyloučen kapitán hostů Lewis Dunk, na výsledek to již vliv nemělo.

Sheffield United pokračoval v neúspěšném vstupu soutěže, poté co v minulé sezoně překvapil jakožto nováček ligy devátým místem. S letošním nováčkem Fulhamem mohl po necelé hodině hry prohrávat, pokutový kop nařízený po hře rukou však poslal Aleksandar Mitrovič nad břevno.

Fulham se i tak dostal do vedení v 77. minutě po průniku Ademoly Lookmana. Vysvobodit Sheffield přišel až střídající kapitán Billy Sharp, který dostal příležitost k penaltě za Mitrovičův faul a čtyři minuty po příchodu na trávník se na rozdíl od soupeře nemýlil. United tak vyválčili druhou vstřelenou brankou v sezoně první bod.

Utkání v Leicesteru bylo dlouho vyrovnané se šancemi na obou stranách. Zápas spěl k první bezbrankové remíze obou týmů od roku 2000, to však odmítl ranou zpoza vápna záložník Ross Barkley, hostující v Aston Ville z londýnské Chelsea.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Sheffield United - Fulham 1:1 (85. Sharp z pen. - 77. Lookman), Crystal Palace - Brighton 1:1 (19. Zaha z pen. - 90. Mac Allister), Tottenham - West Ham United 3:3 (8. a 16. Kane, 1. Son Hung-min - 82. Balbuena, 85. vlastní Sánchez, 90.+4 Lanzini),

20:15 Leicester - Aston Villa.

1. Everton 5 4 1 0 14:7 13
2. Liverpool 5 3 1 1 13:13 10
3. Aston Villa 3 3 0 0 11:2 9
4. Leicester 4 3 0 1 12:7 9
5. Arsenal 5 3 0 2 8:6 9
6. Tottenham 5 2 2 1 15:8 8
7. Chelsea 5 2 2 1 13:9 8