Gól po více než čtyřech letech. Černý zařídil pro Twente bod proti Feyenoordu

20. 9. 2020 16:46
Český fotbalista Václav Černý dal v nizozemské lize po více než čtyřech letech gól a zařídil remízu Twente Enschede 1:1 na hřišti Feyenoordu. Dvaadvacetiletý křídelní útočník nastoupil i v druhém kole soutěže v základní sestavě a odehrál 78 minut.
Václav Černý na archivním snímku z české reprezentace do 21 let.
Václav Černý na archivním snímku z české reprezentace do 21 let. | Foto: Milan Kammermayer

Černý se prosadil už ve druhé minutě, kdy využil Danilovo přiťuknutí patou a z hranice vápna poslal míč technickou střelou k tyči. V lize skóroval poprvé od 1. května 2016, kdy se trefil ještě v dresu Ajaxu Amsterodam právě proti svému současnému zaměstnavateli.

Feyenoord vyrovnal kuriózním způsobem. Steven Berghuis nejprve neproměnil pokutový kop, při snaze o dorážku byl ale znovu faulován a druhou penaltu už nekompromisně poslal pod břevno. Oba týmy mají po dvou kolech čtyři body.

před 49 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".