Čech se vrátil do branky Arsenalu a pomohl k výhře nad Middlesbrough

17. 4. 2017 23:00
Arsenal s brankářem Petrem Čechem v sestavě zvítězil na hřišti Middlesbrough 2:1 a stáhl ztrátu na pozice zajišťující účast v Lize mistrů.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Petr Čech se po měsíci od zranění lýtka vrátil do branky fotbalistů Arsenalu a v utkání 33. kola anglické ligy vychytal londýnskému týmu výhru 2:1 na hřišti Middlesbrough. V tabulce se Arsenal vrátil na šesté místo s odstupem sedmi bodů za čtvrtým Manchesterem City, který drží postupovou pozici do předkola Ligy mistrů.

V závěru prvního poločasu poslal hosty do vedení Alexis Sánchez, který střelou přes zeď proměnil trestný kop zpoza šestnáctky. Chilský záložník skóroval podevatenácté v sezoně, v tabulce střelců Premier League je třetí.

Krátce po změně stran ale po rychlém protiútoku vyrovnal zblízka Negredo, po dalším Downingově centru Čech zneškodnil velkou šanci Ayalovi. Arsenal se pak z tlaku vymanil a Özil v 71. minutě přidal druhý gól, když mu ve vápně přiklepl míč hrudí Ramsey.

Čtyřiatřicetiletý Čech si 18. března poranil lýtkový sval a nedochytal utkání s West Bromwichem. V brance Arsenalu nahradil bývalého českého reprezentanta David Ospina a po jeho zranění pak trojka Damián Martínez, jenž naposledy dostal před týdnem tři góly od Crystal Palace.

Tím vyvrcholilo neúspěšné období Arsenalu, který prohrál pět z předchozích osmi ligových zápasů. Do sestavy se ale dnes vedle Čecha vrátila i další opora defenzivy Laurent Koscielny a svěřencům trenéra Arséna Wengera to vyneslo tříbodový zisk.

Předposlední Middlesbrough vyhrál v sezoně jen čtyřikrát, naposledy před Vánoci. Ze stadionu Arsenalu si ale na podzim odvezl bod za bezbrankovou remízu.