Čech se dvousté nuly opět nedočkal. Pod porážku Arsenalu v Bournemouthu se podepsala i jeho chyba

14. 1. 2018 16:30
Arsenal neudržel v anglické lize vedení, v Bournemouthu prohrál a na výhru čeká tři zápasy.
Petr Čech inkasuje v Bournemouthu druhý gól
Petr Čech inkasuje v Bournemouthu druhý gól | Foto: Reuters

Londýn -

Fotbalisté Arsenalu po sedmi zápasech v anglické lize prohráli. V 23. kole ztratili vedení a podlehli na hřišti Bournemouthu 1:2. Gólman Petr Čech, který vedl "Kanonýry" do utkání s kapitánskou páskou, dál čeká na jubilejní 200. čisté konto v Premier League. Bournemouth vůbec poprvé londýnský celek porazil a vyhrál dva po sobě jdoucí domácí ligové duely poprvé od března.

V nominaci Arsenalu chyběl chilský reprezentant Alexis Sánchez, o něhož projevily v poslední době zájem Manchester United i City či Liverpool. Sánchezovi vyprší kontrakt v létě a trenér Arséne Wenger připustil, že hráč s klubem možná smlouvu neprodlouží.

V osmé minutě si ve vápně pohrál s domácí obranou Maitland-Niles, střelu ale nasměroval jen do břevna. Vzápětí musel gólman Begovič zasáhnout proti Iwobiho tečovanému pokusu. Na další šanci si diváci na Vitality Stadium počkali až do 34. minuty, kdy Begovič včasným výběhem zabránil ve skórování Welbeckovi.

Pět minut před přestávkou poprvé zahrozil Bournemouth, proti Fraserově střele ale zasáhl stoper Chambers. V 52. minutě padl první gól, když po Iwobiho přihrávce za obranu prostřelil Begoviče španělský reprezentant Bellerín.

Domácí se ale v závěrečné dvacetiminutovce nadechli k obratu. Nejprve Čech vyběhl proti pasu Frasera, k míči se ale dřív dostal Wilson a bez problému nedůraz českého gólmana potrestal. O chvíli později pak střelec předložil míč Ibeovi a ten otočil stav na 2:1.

"Vedli jsme 1:0 a najednou obdrželi dvě branky, ani nevíme jak. Je to frustrující. Musíme to zhodnotit velmi objektivním a ostrým způsobem. Udělali jsme chyby, které jsme udělat neměli. Tým, který hraje o udržení, bude bojovat a vy si nemůžete dovolit jakoukoli ztrátu koncentrace," konstatoval Wenger.