Čech dvakrát inkasoval a Arsenal po více než dvanácti letech prohrál na hřišti Newcastlu

15. 4. 2018 16:46
"Kanonýři" potvrdili, že se jim v tomto roce venku nedaří, na hřištích soupeřů nevyhráli ani jeden zápas.
Petr Čech inkasuje z kopačky Matta Ritchieho gól, který v Premier League rozhodl o výhře Newcastlu 2:1 nad Arsenalem | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu poprvé od prosince 2005 prohráli na hřišti Newcastlu. V 33. kole anglické ligy podlehli 1:2 a z pěti venkovních zápasů v tomto roce nezískali ani bod. Newcastle vyhrál čtvrté utkání v nejvyšší soutěži po sobě poprvé od listopadu 2014.

Arsenal se dostal do vedení ve 14. minutě, kdy se z voleje trefil Lacazette po Aubameyangově centru. Gabonský reprezentant se v posledních pěti duelech Premier League přímo podílel na sedmi gólech: pět jich dal a na dva přihrál.

Ještě před přestávkou ale hosté o náskok přišli. Po zdařilé kombinaci vyrovnal v dobré formě hrající Pérez. Obrat "Straky" dokonaly v 68. minutě. Po zaváhání obrany Arsenalu se uvolnil Ritchie a bez problému překonal brankáře Petra Čecha.

Newcastle mohl vzápětí vést o dvě branky, Kenedyho tečovaná střela ale skončila na tyči. Arsenal už zareagovat nedokázal a po více než 33 letech prohrál pět utkání na hřištích soupeřů po sobě. Neúspěšný ligový debut prožil osmnáctiletý záložník "Kanonýrů" Joe Willock.