Casemiro odčinil podivné filmování, Real třetí zaváhání v řadě nepřipustil

5. 11. 2017 22:37
Real Madrid v neděli zdolal Las Palmas 3:0. Vítěznou trefu vstřelil Casemiro, který v týdnu předvedl trapnou scénku v utkání Ligy mistrů proti Tottnehamu.
Casemiro
Casemiro | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid si po dvou prohraných soutěžních utkáních připsali vítězství. V 11. kole španělské ligy porazili předposlední Las Palmas 3:0. V tabulce jsou na třetím místě s osmibodovým mankem na vedoucí Barcelonu a čtyři body za druhou Valencií.

Realu se dlouho nedařilo otevřít skóre, jen Ronaldo se dostal do tří slibných příležitostí, síť ale nerozvlnil. Až čtyři minuty před přestávkou se po rohovém kopu prosadil Casemiro a vstřelil první gól "Bílého baletu" hlavou v této sezoně.

Brazilský záložník tak napravil své podivné představení ve středečním zápase Ligy mistrů proti Tottenhamu, kde velmi přihrál následky faulu jednoho z hráčů Spurs.

V druhém dějství domácí definitivně rozhodli. V 56. minutě se nádhernou ranou zpoza vápna do šibenice zaskvěl Asensio, za čtvrt hodiny předložil míč Ronaldo do vápna Iscovi a pětadvacetiletý španělský reprezentant se nemýlil.

Las Palmas se v této sezoně vůbec nedaří. Prohrálo posedmé v řadě, celkově má na kontě pouze šest bodů a 28 inkasovaných branek, což je nejhorší počin v La Lize. Jubilejní 300. ligový duel v dresu Realu odehrál Marcelo a je druhým zahraničním hráčem, který na tuto metu dosáhl. Tím prvním byl legendární obránce Roberto Carlos (370).

Villarreal počtvrté za sebou udržel čisté konto na svém stadionu. Přemožitel Slavie ze čtvrtečního duelu Evropské ligy porazil Málagu zásluhou Sansoneho 2:0. Italský útočník se stal prvním hráčem v sezoně, který zaznamenal dvě trefy jako náhradník. Málaga dosud čeká na bod ze hřiště soupeře a v tabulce je se čtyřmi body poslední.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Levante - Girona 1:2 (90.+2 Ünal - 58. García, 83. Stuani), Vigo - Bilbao 3:1 (22. a 26. Aspas, 16. Gómez - 38. García), San Sebastian - Eibar 3:1 (12. Willian José, 28. Januzaj, 46. Oyarzabal - 73. Jordán), Villarreal - Málaga 2:0 (68. a 76. Sansone), Real Madrid - Las Palmas 3:0 (41. Casemiro, 56. Asensio, 74. Isco).