Casemiro dvakrát překonal Vaclíka. Real přetlačil Sevillu a je první

18. 1. 2020 18:07
Fotbalisté Realu Madrid porazili doma ve 20. kole španělské ligy Sevillu 2:1 a vedou tabulku o tři body před Barcelonou, kterou v neděli při debutu trenéra Quiqueho Setiéna čeká Granada.
Luka Jovič a Casemiro slaví branku Realu Madrid.
Luka Jovič a Casemiro slaví branku Realu Madrid. | Foto: Reuters

O výhře "Bílého baletu" rozhodl Casemiro, který dvakrát překonal českého gólmana Tomáše Vaclíka.

Brazilský záložník se poprvé trefil v 57. minutě, kdy bývalého brankáře Sparty zblízka přehodil. Andaluský celek srovnal o sedm minut později díky Luuku de Jongovi. Jenže v 69. minutě zařídil tříbodový zisk pro domácí hlavou opět Casemiro.

"Los Blancos" neprohráli v La Lize v desátém duelu v řadě. Sevilla podruhé za sebou nezvítězila a ze čtvrté příčky ztrácí na Real osm bodů.

Stejný bodový odstup na mužstvo trenéra Zinédina Zidana má i jeho městský rival Atlético, které prohrálo na hřišti šestnáctého Eibaru 0:2. "Rojiblancos" nenavázali na předchozí tři ligové výhry a v soutěži vyšli naprázdno po čtyřech kolech. O jejich prohře rozhodli Esteban Burgos a Edu Expósito.

Alavés vyhrál 1:0 na hřišti Levante díky Aleixi Vidalovi. Hosté naplno bodovali po pěti ligových utkáních. Pamplona hrála doma s Valladolidem bez branek.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Levante - Alavés 0:1 (64. Vidal), Real Madrid - FC Sevilla 2:1 (57. a 69. Casemiro - 64. De Jong), Pamplona - Valladolid 0:0, Eibar - Atlético Madrid 2:0 (10. Burgos, 90. Expósito).