Cestu West Hamu za Ligovým pohárem ukončil Tottenham

22. 12. 2021 23:17
Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem v sestavě podlehli ve čtvrtfinále anglického Ligového poháru 1:2 Tottenhamu a v soutěži končí. V semifinále je také Chelsea po výhře 2:0 nad Brentfordem a Liverpool, který udolal po remíze 3:3 a 5:4 na penalty Leicester. Už v úterý si zajistil účast mezi nejlepší čtyřkou Arsenal.
Tomáš Souček a Harry Kane ve čtvrtfinále anglického Ligového poháru.
Tomáš Souček a Harry Kane ve čtvrtfinále anglického Ligového poháru. | Foto: Reuters

West Ham přišel těsně před utkáním o elitního útočníka Antonia, který měl pozitivní test na koronavirus. Kvůli červené kartě z ligového derby s Arsenalem chyběl i Vladimír Coufal, Alex Král strávil zápas na lavičce.

Všechny branky na Tottenhamu padly v rozmezí 29. a 34. minuty. "Kohouty" poslal do vedení po svižné kombinaci Bergwijn. Vzápětí se uvolnil ve vápně Bowen a srovnal, poslední slovo ale měl Lucas Moura.

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp dal volno většině obvyklých hráčů základní jedenáctky, ale i náhradníci dokázali Leicesteru v plné síle vzdorovat. A to navzdory tomu, že "Lišky" vedly už ve 13. minutě díky gólům kanonýra Vardyho o dvě branky.

Záhy ale snížil Oxlade-Chamberlain a na Maddisonovu trefu odpověděl po pauze střídající Jota. Vyrovnání na 3:3 vystřelil druhému týmu Premier League v páté minutě nastavení Minamino, a tak o postupujícím rozhodl penaltový rozstřel.

V něm mohl po Thomasově zaváhání rozhodnout právě Minamino, v poslední sérii ale rovněž neproměnil. Následně ale nedal ani Bertrand a Jota už další šancí na postup nepohrdl.

V hodně kombinované sestavě nastoupila také Chelsea a i ona postup na hřišti Brentfordu vybojovala. V 80. minutě rozhodla vlastní branka domácího kapitána Janssona, výsledek navíc pojistil z penalty Jorginho.