Barcelona nezaváhala doma s Legánes, Canales zařídil výhru Betisu

Aktualizováno 20. 1. 2019 23:18
Fotbalisté Barcelony prodloužili domácí výhrou nad Leganés 3:1 svou vítěznou sérii ve španělské lize na sedm zápasů. V tabulce jsou první s náskokem pěti bodů na Atlético Madrid. Betis Sevilla porazil gólem z penalty v nastavení Gironu 3:2. Výhru zařídil v 94. minutě Sergio Canales. Villarrealu zachránil bod za remízu 1:1 proti Bilbau útočník Ekambi.
Ousmane Dembelé (Barcelona)
Ousmane Dembelé (Barcelona) | Foto: Reuters

Barcelona nastoupila bez opor Messiho, Rakitiče a Vidala, přesto se ujala vedení, když centr z levého křídla proměnil Dembélé. Hosté udeřili ve druhé půli, bleskovou akci z pravého křídla zakončil Braithwaite. V 64. minutě přišli na hřiště Messi s Rakitičem a o pár minut šel katalánský celek opět do vedení zásluhou Suáreze. Výhru v nastaveném čase pečetil Messi.

Barcelona oplatila soupeři porážku z prvního vzájemného duelu v tomto ročníku. Leganés patří 14. místo s náskokem dvou bodů na sestupové pásmo.

Betis vstoupil do utkání s Gironou lépe, ve 12. minutě se trefil z přímého kopu exbarcelonský záložník Tello. Hosté ale brankami Garcíi a Doumbii zápas do poločasu otočili. Po přestávce srovnal Loren a obrat dokonal Canales pátým gólem v ligové sezoně.

Villarrealu se v této sezoně vůbec nedaří a ani proti Bilbau nezačali domácí dobře. V 18. minutě si srazil centr z levé strany do vlastní branky obránce Castro. Ve druhém poločase srovnal z přízemního centru Ekambi, pro kterého to byl teprve třetí gól v lize.

"Žlutá ponorka" čeká na ligové vítězství od konce listopadu, kdy porazila Betis 2:1.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Betis Sevilla - Girona 3:2 (12. Tello, 54. Loren, 90.+4 Canales z pen. - 36. García, 44. Doumbia), Villarreal - Bilbao 1:1 (71. Ekambi - 18. vlastní Costa), Levante - Valladolid 2:0 (42. Coke, 90.+5 Roger), Vallecano - San Sebastian 2:2 (22. Comesaňa, 28. Embarba - 30. Moreno, 82. Willian José), FC Barcelona - Leganés 3:1 (32. Dembelé, 71. Suárez, 90.+2 Messi - 57. Braithwaite).

1. FC Barcelona 20 14 4 2 56:21 46
2. Atlético Madrid 20 11 8 1 30:13 41
3. Real Madrid 20 11 3 6 30:24 36
4. FC Sevilla 20 9 6 5 31:22 33
5. Alavés 20 9 5 6 22:23 32
6. Getafe 20 8 7 5 25:16 31
7. Betis Sevilla 20 8 5 7 25:25 29
8. San Sebastian 20 7 5 8 25:24 26