Bývalého šéfa Dinama Záhřeb postřelili před hřbitovem

ČTK ČTK
22. 8. 2017 15:39
Kontroverzní fotbalový funkcionář Zdravko Mamič byl postřelen do nohy, podle dostupných zpráv ale zranění není vážné.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Sarajevo - Bývalý šéf fotbalového Dinama Záhřeb Zdravko Mamič byl postřelen při odchodu ze hřbitova v bosenském Tomislavgradu. Podle informací médií na kontroverzního funkcionáře zaútočili dva muži a zasáhli ho do nohy. Mamič, jenž v Chorvatsku čelí podezření ze zpronevěry, korupce a daňových úniků, byl převezen do nemocnice a jeho život není ohrožen.

Osmapadesátiletý Mamič byl na hřbitově v den výročí úmrtí otce společně s bratrem Zoranem. Bývalý bundesligový hráč a někdejší trenér Dinama, jenž je rovněž zapleten do korupčního skandálu, zraněn nebyl.

Oba bratři čelí obvinění, že záhřebský klub od roku 2008 připravili pomocí fiktivních dohod o 15 milionů eur za přestupy hráčů. Navíc podle státního zastupitelství neodvedli 1,6 milionu eur na daních. Soud začal případ projednávat letos v červnu.

 

Právě se děje

před 8 minutami

EU uvalila sankce na čtyři Rusy kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské činitele kvůli uvěznění opozičníka Alexeje Navalného a potlačování protestů. Je mezi nimi generální prokurátor či hlavní vyšetřovatel.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Jaromír Nohavica chystá sérii koncertů pro ženy

Písničkář Jaromír Nohavica u příležitosti Mezinárodního dne žen chystá sérii sedmi on-line koncertů pro ženy. Všechny skladby bude hrát na přání, a to od od 8. do 14. března vždy od 19 hodin. Audiopřenos si zájemci mohou zapnout na jeho webu. "Písničkových přání přišlo opravdu hodně, a tak z původně jediného plánovaného Koncertu k Mezinárodnímu dni žen nakonec vznikl Mezinárodní týden žen," vysvětluje Nohavica. První koncert příští pondělí 8. března sestaví z 20 nejčastěji objednávaných písní. V následujících šesti večerech zazní dalších 120 skladeb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy