Burnley se střídajícím Vydrou zdolalo Norwich a živí teoretickou šanci na poháry

18. 7. 2020 20:52
Fotbalisté Burnley se střídajícím Matějem Vydrou zvítězili v předehrávce předposledního 37. kola anglické ligy 2:0 na hřišti sestupujícího Norwiche, jenž hrál celý druhý poločas o devíti. Vítězové si tak udrželi teoretickou naději na postup do evropských pohárů.
Radost fotbalistů Burnley na hřišti Norwiche.
Radost fotbalistů Burnley na hřišti Norwiche. | Foto: Reuters

O osudu zápasu velkou měrou rozhodl závěr prvního poločasu. Ve 35. minutě byl vyloučen domácí Emiliano Buendía za úder loktem do soupeře. V třetí nastavené minutě Argentince následoval do kabin po nevybíravém skluzu švýcarský spoluhráč Josip Drmic. Dvojnásobnou přesilovku využilo Burnley ještě před přestávkou, kdy "nůžkami" otevřel skóre Chris Wood.

Zmar domácích dokonal v 80. minutě vlastním gólem Ben Godfrey, který nechtěně sklepnul za záda brankáře Tima Krula centrovaný míč. Z gólu se mohl se spoluhráči radovat na hřišti český útočník Vydra, jenž přišel na trávník minutu předtím. Loňský nováček Norwich, který je zatím jediným jistým sestupujícím z Premier League, prohrál v soutěži podeváté za sebou.

Burnley se díky vítězství posunulo na deváté místo před Arsenal a dva body za šestý Wolverhampton, jenž drží poslední místo pro postup do Evropské ligy.