Schick zahazoval šance, Hložek si zahrál poločas. Z výhry se ale raduje Dortmund

Aktualizováno 6. 8. 2022 20:36
Reprezentační útočníci Patrik Schick a debutující Adam Hložek neodvrátili v úvodním kole německé ligy porážku Leverkusenu 0:1 na hřišti Dortmundu. Brankář Jiří Pavlenka pomohl Brémám při návratu do nejvyšší soutěže k remíze 2:2 ve Wolfsburgu. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál 64 minut při porážce Hoffenheimu 1:3 v Mönchengladbachu.
Patrik Schick v zápase s Dortmundem.
Patrik Schick v zápase s Dortmundem. | Foto: ČTK

Šlágr mezi vicemistrem Dortmundem a třetím týmem uplynulé sezony Leverkusenem rozhodl gólovou dorážkou v desáté minutě kapitán Reus.

Po pauze měl dvě velké šance na vyrovnání Schick, jeho střely z bezprostřední blízkosti ale zneškodnil gólman Kobel.

Hložek odehrál celý druhý poločas, když po pauze vystřídal Bellarabiho. Nenavázal ale na svou trefu z pohárového duelu s Elversbergem. Skóre tak zůstalo v utkání těchto dvou týmů nezvykle nízké, v minulé sezoně padlo v obou duelech po sedmi brankách.

V závěru byl navíc vyloučen gólman Bayeru Hradecký, jenž chytil míč do rukavic mimo pokutové území, a do brány musel obránce Tapsoba.

Pavlenka pomohl k remíze

Brémy brzy prohrávaly po trefě Lukase Nmechy, který zblízka přehodil padajícího Pavlenku. Mezi 21. a 23. minutou skóre otočili Füllkrug a Bittencourt, Werder ale opětovné působení v bundeslize po roce stráveném o patro níž vítězně nezačal. V 84. minutě srovnal křižnou střelou po rohovém kopu Guilavogui.

Hoffenheim hrál po Poschově vyloučení už od 19. minuty v oslabení, přesto vedl po Skovově rána na zadní tyč. Krátce před pauzou srovnal Bensebaini a obrat dokonal v 71. minutě po rychlé kombinaci Thuram. Pojistku přidal o sedm minut později Elvedi.

Union rozhodl třemi góly na přelomu obou poločasů, postupně skórovali Siebatcheu, Becker a Knoche. Skóre zkorigoval v závěru Lukebakio. Hertha prohrála v prestižním městském derby počtvrté v řadě.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Augsburg - Freiburg 0:4 (46. Gregoritsch, 48. Grifo, 61. Ginter, 79. Doan), Bochum - Mohuč 1:2 (39. Stöger - 26. a 77. Onisiwo), Mönchengladbach - Hoffenheim 3:1 (42. Bensebaini, 71. Thuram, 78. Elvedi - 25. Skov), Union Berlín - Hertha Berlín 3:1 (32. Siebatcheu, 50. Becker, 54. Knoche - 85. Lukebakio), Wolfsburg - Brémy 2:2 (11. L. Nmecha, 84. Guilavogui - 21. Füllkrug, 23. Bittencourt),  Dortmund - Leverkusen 1:0 (10. Reus).