Bayern deklasoval Augsburg, Morávka stáhli o poločase. Dortmund jen remizoval

1. 4. 2017 17:25
Bayern pokračuje v suverénní jízdě bundesligou. V sobotu porazil Augsburg 6:0, za hosty odehrál Jan Morávek pouze první poločas, po němž byl za stavu 2:0 střídán. Z vysoké výhry se raduje také druhé Lipsko, jež porazilo Darmstadt 4:0. Naopak Borussia Dortmund jen remizovala na Schalke 1:1.
Thiago Alcántara a Thomas Müller
Thiago Alcántara a Thomas Müller | Foto: Reuters

Mnichov - Vestfálské derby v německé fotbalové lize mezi Schalke a Dortmundem skončilo nerozhodně 1:1, na gól hostujícího Pierra-Emericka Aubameyanga odpověděl Thilo Kehrer. Bayern Mnichov deklasoval i díky hattricku Roberta Lewandowského na domácím hřišti Augsburg 6:0 a v čele tabulky nadále drží třináctibodový náskok na druhé Lipsko, které po třech zápasech bez výhry porazilo poslední Darmstadt 4:0.

Vypjaté derby mezi Schalke a Dortmundem gólově načal v 53. minutě útočník Aubameyang, když se Šindži Kagawa tváří v tvář brankáři Ralfu Fährmannovi neukvapil se zakončením a nabídl míč před prázdnou branku nejlepšímu střelci soutěže. V 77. minutě ale Schalke dokázalo vyrovnat zásluhou Kehrerovy přesné rány na přední tyč. Hodně emotivní závěrečné minuty už gól nepřinesly a prestižní duel skončil nerozhodně potřetí za sebou.

Bayern neměl větší potíže s Augsburgem, za který odehrál první poločas záložník Jan Morávek. Největší měrou se pod výsledek 6:0 podepsal Lewandowski, který si připsal hattrick a k tomu dvě asistence na góly Thomase Müllera a Thiaga Alcantary. Polský kanonýr se dotáhl s 24 přesnými zásahy na Aubameyanga v čele tabulky bundesligových střelců.

Fotbalisté Brém pokračovali na vítězné vlně, na půdě Freiburgu vyhráli 5:2 a znovu se vzdálili sestupovým příčkám. U pátého vítězství Werderu z posledních šesti zápasů byl i český reprezentační obránce Theodor Gebre Selassie, jenž odehrál celý zápas.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Bayern Mnichov - Augsburg 6:0 (17., 55. a 79. Lewandowski, 36. a 80. Müller, 62. Alcantara), Freiburg - Brémy 2:5 (64. Petersen, 77. Grifo - 45.+2, 47. a 86. Delaney, 21. Kruse, 71. Bartels), Hamburk - Kolín nad Rýnem 2:1 (13. Müller, 90.+2 Holtby - 25. Jojič), Lipsko - Darmstadt 4:0 (12. a 80. Keita, 67. Forsberg, 79. Orban), Schalke - Dortmund 1:1 (77. Kehrer - 53. Aubameyang), Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach 0:0.