Buffon nastoupil v 600. zápasu v italské lize a pomohl Juventusu k vítězství nad Chievem

Aktualizováno 6. 11. 2016 23:05
Zápas s Chievem měl sváteční nádech pro brankáře mistrovského Juventusu Gianluigiho Buffona, osmatřicetiletý veterán nastoupil ke svému 600. duelu v Serii A.
Fotbalisté Juventusu slaví vítězství nad Chievem Verona
Fotbalisté Juventusu slaví vítězství nad Chievem Verona | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili ve 12. kole italské ligy nad Chievem 2:1. Na gól Maria Mandžukiče odpověděl po hodině hry z penalty Sergio Pellissier, vítězství hostujícímu celku zařídil v 75. minutě z přímého kopu Miralem Pjanič.

Zápas ve Veroně měl sváteční nádech pro brankáře mistrovského Juventusu Gianluigiho Buffona, osmatřicetiletý veterán nastoupil ke svému 600. duelu v Serii A. Čisté konto sice italský reprezentant neudržel, se spoluhráči však mohl díky vítěznému gólu Pjaniče oslavit třetí ligovou výhru v řadě.

AS Řím porazil Boloňu 3:0 a dostal se na druhé místo čtyři body za Juventus. O vítězství týmu, se kterým se 24. listopadu v Evropské lize utká Viktoria Plzeň, rozhodl svým prvním hattrickem v profesionální kariéře Mohamed Salah. Egyptský záložník je s osmi góly druhým nejlepším střelcem týmu za desetibrankovým Edinem Džekem. Na porážce Boloni nic nezměnil ani český reprezentant Ladislav Krejčí, jenž odehrál celý zápas.

Na třetím místě se nachází AC Milán, který zvítězil v Palermu taktéž 2:1. Favorit šel do vedení v úvodu díky trefě Susa, ve druhém dějství vyrovnal Ilja Nestorovski. Důležité vítězství ve stíhacím závodě na vrchol tabulky zařídil až deset minut před koncem střídající Gianluca Lapadula po třech minutách na hřišti.

O bod před milánský tým se ještě může dostat AS Řím, pokud ve večerním zápase naplní papírové předpoklady a porazí Boloňu, která už šest zápasů čeká na vítězství.

Inter rozdrtil Crotone

Fotbalisté Interu Milán pod vedením dočasného trenéra Stefana Vecchiho zvítězili nad Crotone 3:0, výsledek se však zrodil až v úplném závěru zápasu. Jeden z protivníků pražské Sparty v Evropské lize sice vstřelil v první půli gól, ten ale nebyl kvůli spornému ofsajdu uznán.

Milánský celek se následně dlouho nebyl schopný prosadit a často si jeho nemohoucnost vysloužila od nespokojených tribun pískot. Nakonec na stadionu Giuseppeho Meazzy mohla propuknout radost, v 84. minutě konečně otevřel skóre Ivan Perišič střelou na zadní tyč.

Následně se z penalty prosadil kapitán Mauro Icardi, který ještě ve třetí minutě nastavení z voleje přidal svou druhou branku. V sezoně byla už desátá a dohnal díky ní Edina Džeka z AS Řím v čele tabulky střelců.

Méně se dařilo jinému z celků, které změřily síly s českými zástupci v Evropské lize. Dvojnásobný pokořitel Liberce Fiorentina uhrála pouze remízu 1:1 s janovskou Sampdorií, ačkoliv po prvním poločase vedla díky brance Federica Bernardeschiho. Na její gól odpověděl po hodině hry Luis Muriel. Patrik Schick zůstal pouze na lavičce domácího celku.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Pescara - Empoli 0:4 (12. a 44. Maccarone, 23. Pucciarelli, 89. Saponara), Chievo - Juventus Turín 1:2 (66. Pellissier z pen. - 53. Mandžukič, 75. Pjanič), FC Janov - Udine 1:1 (24. Ocampos - 11. Théréau), Palermo - AC Milán 1:2 (71. Nestorovski - 15. Suso, 82. Lapadula), Sassuolo - Bergamo 0:3 (19. Gómez, 24. Caldara, 43. Conti), Fiorentina - Sampdoria Janov 1:1 (37. Bernardeschi - 57. Muriel), Inter Milán - Crotone 3:0 (88. z pen. a 90.+3 Icardi, 84. Perišič), AS Řím - Boloňa 3:0 (13., 62. a 71. Salah).