Buď jako Iggy, kup si kousek Detroitu. Slavný zpěvák láká fotbalové fanoušky

Sport Sport
4. 8. 2020 16:09
Třiasedmdesátiletý rocker Iggy Pop se zapojil do kampaně na pomoc fotbalovému klubu Detroit City FC.
"Až do smrti patříme k City. Teď přišel čas se k tomu přiznat," říká Iggy Pop ve videu, které láká fanoušky k pořízení podílu v klubu. | Video: Detroit City FC

Ikonický zpěvák propůjčil svůj hlas kampani, jež si dala za cíl vybrat od fanoušků peníze na pomoc poloprofesionálnímu třetiligovému klubu, na který tvrdě dopadla koronavirová pauza. 

"Je to příležitost, jak získat kapitál, který nutně potřebujeme, abychom zvládli situaci kolem koronaviru," uvedl šéf klubu Sean Mann pro web The Athletic.

Podle Manna klub každým zrušeným zápasem přišel o 100 000 dolarů (2,3 milionu korun), což nakonec vyústilo ve ztrátu přibližně 2,5 milionu dolarů (56 milionů korun). 

Fanoušci za příspěvek 125 dolarů získají majetkový podíl v klubu, který se takto rozhodl prodat celkem desetiprocentní majetkový podíl. Cílem je vybrat přibližně 1,2 milionu dolarů ( 26,7 milionu korun) a této metě už se Detroit i díky pomoci Popa výrazně přiblížil.  

Sám Iggy Pop, jenž pochází z Michiganu, se rozhodl klubu věnovat 1000 dolarů (přibližně 22 tisíc korun), čímž osmkrát přebil minimální částku, za níž se mohou fanoušci na záchraně klubu majetkově podílet. 

 

Právě se děje

před 43 minutami

Sýkora pomohl Poznani v Evropské lize gólem k postupu

Fotbalový záložník Jan Sýkora pomohl gólem Lechu Poznaň k drtivému vítězství 5:0 v třetím předkole Evropské ligy na hřišti Apollonu Limassol. Desetinásobný český reprezentant se v polském týmu trefil poprvé od srpnového příchodu z pražské Slavie.

Šestadvacetiletý Sýkora odehrál na Kypru celý zápas a v 81. minutě se postaral o čtvrtý gól Lechu přízemní střelou z hranice pokutového území. O postup do základní skupiny se polský celek v závěrečném předkole utká s vítězem duelu Charleroi - Partizan Bělehrad.

Sýkora podepsal před měsícem v Poznani čtyřletou smlouvu a po třech a půl letech ukončil působení ve Slavii, v jejímž dresu získal v roce 2017 mistrovský titul. Poslední rok a půl strávil na hostování v Liberci a Jablonci.

před 1 hodinou

Drahoš kvůli koronaviru odložil svou cestu na Tchaj-wan na jaro

Cesta senátora a někdejšího kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše na Tchaj-wan se vzhledem k horší epidemiologické situaci uskuteční až na jaře. Ve středeční tiskové zprávě to uvedl vedoucí Drahošovy kanceláře Martin Mejstřík. Původně měl Drahoš zemi navštívit 21. až 29. října. Na Tchaj-wan s ním měli odletět vědci, epidemiologové a experti na kybernetickou bezpečnost.

"Odložit cestu mé delegace na Tchaj-wan je za současných podmínek jediné logické rozhodnutí," uvedl Drahoš. "Na straně Tchaj-wanu vidím velký zájem na prohloubení stávající spolupráce a pevně věřím, že i když se moje cesta uskuteční o několik měsíců později, přispěje k dalšímu posílení vztahů s našimi tchajwanskými přáteli," dodal. V zemi ze měl Drahoš mimo jiné zúčastnit otevření česko-tchajwanských technologických dnů v Tchaj-peji.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

"Král je nahý." V Bělorusku lidé protestují proti inauguraci Lukašenka, zasahuje policie

Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali proti středeční neohlášené inauguraci Alexandra Lukašenka běloruským prezidentem po zpochybňovaném vítězství v srpnových volbách. Ruská agentura Interfax odhadla počet demonstrantů v Minsku na 1500 až 2000, nezávislý server Onliner.by na několik tisíc. "Naši reportéři se stali svědky několika brutálních zatčení," napsal server.

Na nečekanou inauguraci zareagovali lidé podle serveru Tut.by spontánními protesty i v Mogilevu, Bobrujsku, Lidě a dalších městech.

"Když máš 80 procent, proč se tolik bojíš?", "Nikdy pro nás nebudeš prezidentem", "Nastal čas vypadnout!" a "Odejdi!" stálo na plakátech demonstrantů před minským nákupním centrem Gallery, kam dorazily policejní mikrobusy a vozy na přepravu vězňů. Podle nevládní organizace Vjasna bylo i u prezidentského paláce zadrženo několik demonstrantů s transparenty "Král je nahý" a "Vítězství bude patřit lidu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy