Buď jako Iggy, kup si kousek Detroitu. Slavný zpěvák láká fotbalové fanoušky

Sport Sport
4. 8. 2020 16:09
Třiasedmdesátiletý rocker Iggy Pop se zapojil do kampaně na pomoc fotbalovému klubu Detroit City FC.
"Až do smrti patříme k City. Teď přišel čas se k tomu přiznat," říká Iggy Pop ve videu, které láká fanoušky k pořízení podílu v klubu. | Video: Detroit City FC

Ikonický zpěvák propůjčil svůj hlas kampani, jež si dala za cíl vybrat od fanoušků peníze na pomoc poloprofesionálnímu třetiligovému klubu, na který tvrdě dopadla koronavirová pauza. 

"Je to příležitost, jak získat kapitál, který nutně potřebujeme, abychom zvládli situaci kolem koronaviru," uvedl šéf klubu Sean Mann pro web The Athletic.

Podle Manna klub každým zrušeným zápasem přišel o 100 000 dolarů (2,3 milionu korun), což nakonec vyústilo ve ztrátu přibližně 2,5 milionu dolarů (56 milionů korun). 

Fanoušci za příspěvek 125 dolarů získají majetkový podíl v klubu, který se takto rozhodl prodat celkem desetiprocentní majetkový podíl. Cílem je vybrat přibližně 1,2 milionu dolarů ( 26,7 milionu korun) a této metě už se Detroit i díky pomoci Popa výrazně přiblížil.  

Sám Iggy Pop, jenž pochází z Michiganu, se rozhodl klubu věnovat 1000 dolarů (přibližně 22 tisíc korun), čímž osmkrát přebil minimální částku, za níž se mohou fanoušci na záchraně klubu majetkově podílet. 

 

Právě se děje

před 56 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy