Brighton bez českých fotbalistů remizoval 1:1 se Southamptonem

29. 10. 2017 19:03
Záložník Jiří Skalák ani obránce Aleš Matějů opět nefigurovali v týmu Brightonu, který remizoval desátém kole anglické ligy se Southamptonem 1:1.
Brighton hrál opět bez Čechů
Brighton hrál opět bez Čechů | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Brightonu remizovali v desátém kole anglické ligy se Southamptonem 1:1. Oba týmy bodovaly ve třetím zápase po sobě a jsou ve středu tabulky. V nominaci Brightonu nebyli záložník Jiří Skalák ani obránce Aleš Matějů.

Southampton vedl od sedmé minuty. Ward-Prowse z přímého kopu orazítkoval tyč, od které se míč odrazil k Davisovi, jenž hlavou zakončil do odkryté branky. Domácí dokázali vyrovnat krátce po přestávce, když Murray využil Grossův centr. Německý záložník v této sezoně asistoval už pětkrát, pouze David Silva a Kevin de Bruyne z Manchesteru City se mohou pochlubit lepší bilancí (6).

Trenér Claude Puel prožil vítěznou premiéru na lavičce Leicesteru. V 18. minutě se do sítě Evertonu po rychlém protiútoku a Mahrizově přihrávce trefil Vardy a o chvíli později si Kenny srazil do vlastní brány Grayův centr. "Lišky" bodovaly počtvrté v řadě, stejný počet zápasů čeká Everton na výhru.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Brighton - Southampton 1:1 (52. Murray - 7. Davis), Leicester - Everton 2:0 (18. Vardy, 29. vlastní Kenny).