Citizens doma překvapivě brali jen bod, vedoucí Liverpool zdolal Crystal Palace

18. 9. 2021 16:26
Fotbalisté mistrovského Manchesteru City v 5. kole anglické ligy překvapivě ztratili body domácí remízou 0:0 se Southamptonem. Liverpool si na svém hřišti poradil 3:0 s Crystal Palace. Reprezentační útočník Matěj Vydra odehrál závěrečnou půlhodinu při porážce Burnley 0:1 s Arsenalem.
Jack Grealish a Nathan Redmond
Jack Grealish a Nathan Redmond | Foto: Reuters

"Citizens" na obranu Southamptonu nevyzráli a podruhé v sezoně vyšli gólově naprázdno. Jubilejní 200. zápas za Manchester City odehrál Raheem Sterling, což se mu povedlo teprve jako devátému hráči klubové historie.

Obhájci titulu tak ztrácejí na Liverpool tři body. Vítěznou trefu "Reds" obstaral z dorážky po rohovém kopu Sadio Mané, pro kterého to byl stý zásah v červeném dresu. Senegalský útočník dal Crystal Palace gól v devátém utkání v řadě, takovou sérii proti jednomu klubu v historii Premier League ještě nikdo neměl.

Pojistku přidal po změně stran znovu po rohu Muhammad Salah, jenž se čtvrtou brankou v sezoně dotáhl na čelo tabulky střelců. V závěru se navíc prosadil ještě Naby Keita. Liverpool má na prvním místě neúplné tabulky 13 bodů, dotáhnout se ale ještě můžou Manchester United, Chelsea a Everton.

Vydra přišel na hřiště v 57. minutě, kdy vystřídal Barnese, ani on ale čtvrtou porážku svého týmu neodvrátil. Výhru "Kanonýrům" zajistil parádním přímým kopem Martin Ödegaard.

Wolverhampton podlehl doma 0:2 Brentfordu. "Vlkům" nepomohla ani téměř půlhodinová přesilovka po vyloučení Shandona Baptistea.

Wolves neuspěli ani ve třetím domácím utkání sezony, navíc znovu nevstřelili gól. Nováček soutěže naopak udeřil v první půli dvakrát během šesti minut. Skóre otevřel z penalty Ivan Toney, který proměnil i desátý pokutový kop za Brentford, druhý zásah přidal jeho kolega z útoku Bryan Mbeumo.

Norwich podlehl v souboji nováčků 1:3 Watfordu, dvěma góly se blýskl Ismaila Sarr. Trenér Daniel Farke prohrál se svým týmem 15. prvoligový duel v řadě, což je nejdelší série v historii Premier League.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Wolverhampton - Brentford 0:2 (28. Toney z pen., 34. Mbeumo), Burnley - Arsenal 0:1 (30. Ödegaard), Liverpool - Crystal Palace 3:0 (43. Mané, 78. Salah, 90. Keita), Manchester City - Southampton 0:0, Norwich - Watford 1:3 (35. Pukki - 63. a 82. Sarr, 17. Dennis),

18:30 Aston Villa - Everton.

1. Liverpool 5 4 1 0 12:1 13
2. Manchester City 5 3 1 1 11:1 10
3. Manchester United 4 3 1 0 11:3 10
4. Chelsea 4 3 1 0 9:1 10
5. Everton 4 3 1 0 10:4 10
6. Brighton 4 3 0 1 5:3 9
7. Tottenham 4 3 0 1 3:3 9