Brémy s Pavlenkou ani v osmém kole nezvítězily, prohrály doma s Mönchengladbachem

15. 10. 2017 20:33
Leverkusen a Wolfsburg potvrdily, že v jejich vzájemných utkáních padá hodně gólů.
Jiří Pavlenka.
Jiří Pavlenka. | Foto: ČTK

Berlín - Fotbalisté Brém se ani v osmém kole německé ligy nedočkali prvního vítězství v sezoně. S Mönchengladbachem prohráli 0:2 a s bilancí čtyř remíz a stejného počtu porážek zůstali na předposlední pozici. Borussia zvítězila venku poprvé v ročníku. Za Werder chytal Jiří Pavlenka, další reprezentant Theodor Gebre Selassie do hry nezasáhl kvůli lehkému infekčnímu onemocnění.

V 27. minutě se Mönchengladbach dostal do vedení. Hazardovu střelu ještě Pavlenka vyrazil, Stindl měl ale následně hodně času na dorážku a vstřelil sedmý bundesligový gól do sítě Werderu. O chvíli později na tom byly Brémy ještě hůř, když se hlavičkou po rohovém kopu prosadil jejich bývalý stoper Vestergaard.

I po změně stran měl Pavlenka plné ruce práce, poradil si například s dalšími dvěma Hazardovými příležitostmi. Pět minut před koncem pomohla bývalému brankáři Slavie a Ostravy tyč po Stindlově hlavičce.

Leverkusen a Wolfsburg potvrdily, že v jejich vzájemných utkáních padá hodně gólů. Tentokrát se diváci dočkali čtyř zásahů, po kterých si týmy body rozdělily. "Vlci" remizovali ve všech čtyřech duelech s novým trenérem Martinem Schmidtem, Leverkusen udržel domácí neporazitelnost.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Leverkusen - Wolfsburg 2:2 (29. Bender, 61. Alario - 44. Origi, 69. Blaszczykowski), Brémy - Mönchengladbach 0:2 (27. Stindl, 34. Vestergaard).