V Edenu padl, v bundeslize září. Leverkusen rozstřílel Schalke, trefil se i Schick

Aktualizováno 6. 12. 2020 20:55
Český fotbalový reprezentant Patrik Schick přispěl gólem k výhře Leverkusenu 3:0 na hřišti Schalke.
Patrik Schick se raduje ze svého gólu v dresu Leverkusenu proti Schalke.
Patrik Schick se raduje ze svého gólu v dresu Leverkusenu proti Schalke. | Foto: Reuters

Bayer v 10. kole německé ligy jako jediný tým z popředí tabulky dokázal zvítězit a posunul na druhé místo o jediný bod za vedoucí Bayern Mnichov.

Český útočník v 78. minutě završil skóre. Trefil se levačkou k tyči po pohledné přihrávce Nadjema Amiriho středem hřiště. Gól dal v bundeslize poprvé po měsíčním zranění na přelomu října a listopadu a v této ligové sezoně se prosadil podruhé.

Leverkusen dál prochází soutěží bez prohry. Jedinou porážku v 16 soutěžních duelech v této sezoně zaznamenal v Evropské lize na hřišti pražské Slavie (0:1). Zcela opačně je na tom Schalke, které v bundeslize ještě nevyhrálo a se třemi body uzavírá tabulku.

Brémy v sestavě s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem prohrály na domácím hřišti se Stuttgartem 1:2. Dvěma góly o tom rozhodl Silas Wamangituka z Demokratické republiky Kongo. Trápící se Werder v bundeslize čeká na vítězství už sedm zápasů.

Pavlenku překonal konžský útočník nejprve ve 31. minutě z penalty nařízené za faul na Watarua Enda. V nastavení druhé půle skóroval Wamangituka podruhé, vzápětí sice snížil David Selke, hned poté ale rozhodčí utkání ukončil.

Brémy nedokázaly nad Stuttgartem vyhrát už počtvrté za sebou a v tabulce jsou dvanácté, jejich soupeř poskočil na osmou příčku.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Brémy - Stuttgart 1:2 (90.+3 Selke - 31. z pen. a 90.+1 Wamangituka), Schalke - Leverkusen 0:3 (10. vlastní Thiaw, 67. Baumgartlinger, 78. Schick).

1. Bayern Mnichov 10 7 2 1 34:16 23
2. Leverkusen 10 6 4 0 19:9 22
3. Lipsko 10 6 3 1 21:9 21
4. Dortmund 10 6 1 3 22:10 19
5. Wolfsburg 10 4 6 0 16:10 18
6. Union Berlín 10 4 4 2 22:14 16
7. Mönchengladbach 10 4 4 2 19:16 16
8. Stuttgart 10 3 5 2 19:16 14