Brémy po pěti zápasech ukončily čekání na vítězství

7. 12. 2018 22:32
Fotbalisté Werderu Brémy v sestavě s českými reprezentanty Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem zvítězili v německé lize nad posledním Düsseldorfem 3:1.
Brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka zasahuje v zápase s Düsseldorfem.
Brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka zasahuje v zápase s Düsseldorfem. | Foto: ČTK

Z předchozích pěti zápasů vytěžily Brémy jediný bod, po výhře ve 14. kole se v tabulce posunuly na sedmé místo.

Werder šel do vedení ve 20. minutě, kdy se Möhwald za šestnáctkou mocně opřel do míče a překonal Rensinga v brance hostů. V závěru poločasu vyrovnal Lukebakio z penalty za Langkampovu ruku ve vápně, kterou rozhodčí odhalil až na videu.

Brémy pak rozhodly zápas v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve se z dorážky prosadil Harnik, krátce nato podobně skóroval i další střídající hráč domácího mužstva Sargent.

Německá fotbalová liga - 14. kolo:

Brémy - Düsseldorf 3:1 (20. Möhwald, 71. Harnik, 78. Sargent - 43. Lukebakio z pen.).

1. Dortmund 13 10 3 0 37:13 33
2. Mönchengladbach 13 8 2 3 30:16 26
3. Lipsko 13 7 4 2 24:10 25
4. Bayern Mnichov 13 7 3 3 25:18 24
5. Eintracht Frankfurt 13 7 2 4 30:16 23
6. Hoffenheim 13 6 3 4 28:19 21
7. Brémy 14 6 3 5 24:23 21
8. Hertha Berlín 13 5 5 3 21:20 20