17. 3. 2018 17:47
Fotbalisté Brém slaví body počtvrté za sebou. Tentokrát vyhráli v Augsburgu.
Theo Gebre Selassie
Theo Gebre Selassie | Foto: ČTK

Berlín - Čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie pomohli fotbalistům Brém k výhře 3:1 v Augsburgu. Werder bodoval počtvrté za sebou, z toho třikrát vyhrál, a na dvanáctém místě bundesligové tabulky se vzdálil na osm bodů pásmu sestupu. Pavel Kadeřábek s Hoffenheimem útočil na šestou příčku, ale přišel o ni v poslední minutě zápasu na hřišti Mönchengladbachu, který vyrovnal na konečných 3:3.

Hrdinou Brém byl Ishak Belfodil, který si v 6. minutě pohrál s obráncem a skóroval, před poločasem pak se štěstím zvýšil a následně přihrál i na třetí gól. Pavlenku překonal jen Rani Khedira, na jehož hlavičku neměl český gólman nárok. Mezi střelce se mohl zapsat i Gebre Selassie, ale svou hlavičku poslal pouze do břevna. Domácím nepomohl ani Jan Morávek, který odehrál druhý poločas.

Z výhry se radoval také Vladimír Darida, jehož Hertha zvítězila 2:1 v Hamburku a napravila předchozí čtyři ztráty. Naopak Hamburk se neprobral ani pod novým trenérem Christianem Titzem a v posledních osmi zápasech získal jen tři body. Darida měl jednu nebezpečnou střelu, ale gólmana nepřekonal.

Schalke vyhrálo ve Wolfsburgu 1:0, minimálně o týden odložilo mistrovské oslavy vedoucího Bayernu Mnichov a pojistilo si druhé místo v tabulce. Na třetí Dortmund mají "Königsblauen" čtyřbodový náskok, ale úhlavní rival odehrál o zápas méně.

Wolfsburg v 76. minutě zahodil velkou šanci na vedoucí gól, když Paul Verhaegh z penalty nepřekonal brankáře Ralfa Fährmanna. Štěstí měli hosté i o deset minut později, kdy si Robin Knoche srazil do vlastní sítě střelu náhradníka Breela Embola.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Augsburg - Brémy 1:3 (64. Khedira - 6. a 41. Belfodil, 83. Kruse), Eintracht Frankfurt - Mohuč 3:0 (6. Boateng, 23. Jovič, 42. Rebič), Hamburk - Hertha Berlín 1:2 (25. Santos - 56. Lazaro, 63. Kalou), Mönchengladbach - Hoffenheim 3:3 (33. Drmič, 72. Stindl, 90. Ginter - 13. Hübner, 58. Kramarič z pen., 73. Grillitsch), Wolfsburg - Schalke 0:1 (86. vlastní Knoche).