Brémy remizovaly se Stuttgartem. AC Milán porazil Empoli 3:0, Piatek stíhá Ronalda

22. 2. 2019 22:47
Polský útočník Krzysztof Piatek vstřelil svůj 18. gól v sezoně a stíhá tak Cristiana Ronalda na čele tabulky střelců italské Serie A.
Brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka zasahuje v zápase s Düsseldorfem.
Brankář Werderu Brémy Jiří Pavlenka zasahuje v zápase s Düsseldorfem. | Foto: ČTK

Brémy remizovaly se Stuttgartem

Fotbalisté Brém udrželi v odvetné části bundesligy neporazitelnost, ale už ve čtvrtém z šesti utkání pouze remizovali. Tentokrát Werder s Jiřím Pavlenkou v brance a Theodorem Gebre Selassiem v obraně ztratil v předehrávce 23. kola body se sestupem ohroženým Stuttgartem po výsledku 1:1.

Pavlenku překonal po rychlé akci už ve druhé minutě švýcarský záložník Zuber. Domácí vyrovnali v poslední minutě prvního poločasu po umístěné střele z dálky z kopačky nizozemského středopolaře Klaassena.

Werder se posunul na deváté místo, Stuttgart zůstal v zóně sestupu a stále čeká v tomto roce na výhru.

Piatek vstřelil vítězný gól

Fotbalisté AC Milán porazili v předehrávce 25. kola italské ligy hosty z Empoli 3:0 a upevnili si čtvrté místo v tabulce. Všechny góly vstřelil favorit až ve druhém poločase. Bezbrankový stav zlomil čtyři minuty po přestávce polský kanonýr Krzysztof Piatek, který se na jednu branku přiblížil lídrovi pořadí kanonýrů Cristianu Ronaldovi z Juventusu.

Piatek po lednovém příchodu z Janova vstřelil v novém působišti už pátý ligový gól, dohromady jich dal v sezoně už 18. Včetně poháru skóroval v pátém utkání za sebou a nastřílel v této sérii sedm branek.

V utkání proti týmu ohroženému sestupem jej vzápětí napodobil Kessie a skóre uzavřel Castillejo. AC vyhrál potřetí za sebou a opět při tom vstřelil tři góly.

V Premier League řádil Deulofeu

Španělský záložník Gerard Deulofeu rozhodl hattrickem o vítězství fotbalistů Watfordu v předehrávce 27. kola anglické ligy v Cardiffu. Na drtivé výhře 5:1 se dvěma góly podílel i Troy Deeney.

Deulofeu sám vypracoval hostům tříbrankový náskok a domácí tým zlomil hlavně dvěma slepenými góly z brejků na 3:0 těsně po uplynutí hodiny hry. Nejenže zdvojnásobil svůj dosavadní gólový příspěvek v sezoně, ale ještě stihl připravit první gól Deeneymu, který se pak v nastavení sedmou trefou v sezoně dostal do čela týmové tabulky střelců.

Watford se v tabulce posunul na sedmé místo, Cardiff má stále jen bod náskok na sestupové pozice.

Italská fotbalová liga - 25. kolo:

AC Milán - Empoli 3:0 (49. Piatek, 51. Kessie, 67. Castillejo).

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Brémy - Stuttgart 1:1 (45. Klaassen - 2. Zuber).

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Cardiff - Watford 1:5 (82. Bamba - 18., 61. a 63. Deulofeu, 73. a 90.+1 Deeney), West Ham United - Fulham 3:1 (29. Hernández, 40. Diop, 90.+1 Antonio - 3. Babel).