Brémy gólem v závěru ve Freiburgu odvrátily další porážku

25. 11. 2018 18:09
Fotbalisté Brém ukončili sérii tří porážek v německé lize vyrovnávacím gólem v nastaveném čase proti Freiburgu, se kterým remizovali 1:1. V základní sestavě Werderu nastoupili i obránce Theodor Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka.
Jiří Pavlenka v dresu Brém
Jiří Pavlenka v dresu Brém | Foto: ČTK

Brémy prohrávaly od 42. minuty, kdy se trefil z penalty domácí Waldschmidt. Pavlenka sice vystihl směr střely, ale německý útočník poslal míč do horního rohu, kam českým gólman nedosáhl. Vyrovnat se hostům povedlo až v závěru po rohovém kopu, na který přiběhl i Pavlenka. Míč se odrazil od domácího hráče k volnému Augustinssonovi, který měl snadnou pozici ke vstřelení gólu.

Brémy jsou aktuálně na sedmé příčce a od pohárových míst je dělí jen dva body. Freiburg se nachází o čtyři místa níže.

Hráči Monchengladbachu porazili Hannover 4:1 a jako jediný tým v soutěži stále neztratili na domácí půdě ani bod. V šesti domácích utkáních nastříleli celkem 18 branek a pouze třikrát inkasovali. V tabulce je Monchengladbach na druhém místě čtyři body za Dortmundem, Hannover zůstává v sestupovém pásmu.

Přitom vedení se ujali hosté už v 1. minutě po Woodově brance, o šest minut později odpověděl Hazard a do poločasu otočil skóre Lang. Po druhé půli přidali domácí díky zásahům Stindla a Zakarii ještě dvě branky a jako jediný tým v soutěži drží neporazitelnost před vlastním diváky.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Freiburg - Brémy 1:1 (42. Waldschmidt z pen. - 90.+2 Augustinsson),  Mönchengladbach - Hannover 4:1 (7. Hazard, 44. Lang, 58. Stindl, 77. Zakaria - 1. Wood).

1. Dortmund 12 9 3 0 35:13 30
2. Mönchengladbach 12 8 2 2 30:14 26
3. Eintracht Frankfurt 12 7 2 3 29:14 23
4. Lipsko 12 6 4 2 22:10 22
5. Bayern Mnichov 12 6 3 3 23:17 21
6. Hoffenheim 12 6 2 4 27:18 20
7. Brémy 12 5 3 4 20:20 18
8. Hertha Berlín 12 4 5 3 19:20 17