Brémy gólem v závěru ve Freiburgu odvrátily další porážku

25. 11. 2018 18:09
Fotbalisté Brém ukončili sérii tří porážek v německé lize vyrovnávacím gólem v nastaveném čase proti Freiburgu, se kterým remizovali 1:1. V základní sestavě Werderu nastoupili i obránce Theodor Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka.
Jiří Pavlenka v dresu Brém
Jiří Pavlenka v dresu Brém | Foto: ČTK

Brémy prohrávaly od 42. minuty, kdy se trefil z penalty domácí Waldschmidt. Pavlenka sice vystihl směr střely, ale německý útočník poslal míč do horního rohu, kam českým gólman nedosáhl. Vyrovnat se hostům povedlo až v závěru po rohovém kopu, na který přiběhl i Pavlenka. Míč se odrazil od domácího hráče k volnému Augustinssonovi, který měl snadnou pozici ke vstřelení gólu.

Brémy jsou aktuálně na sedmé příčce a od pohárových míst je dělí jen dva body. Freiburg se nachází o čtyři místa níže.

Hráči Monchengladbachu porazili Hannover 4:1 a jako jediný tým v soutěži stále neztratili na domácí půdě ani bod. V šesti domácích utkáních nastříleli celkem 18 branek a pouze třikrát inkasovali. V tabulce je Monchengladbach na druhém místě čtyři body za Dortmundem, Hannover zůstává v sestupovém pásmu.

Přitom vedení se ujali hosté už v 1. minutě po Woodově brance, o šest minut později odpověděl Hazard a do poločasu otočil skóre Lang. Po druhé půli přidali domácí díky zásahům Stindla a Zakarii ještě dvě branky a jako jediný tým v soutěži drží neporazitelnost před vlastním diváky.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Freiburg - Brémy 1:1 (42. Waldschmidt z pen. - 90.+2 Augustinsson),  Mönchengladbach - Hannover 4:1 (7. Hazard, 44. Lang, 58. Stindl, 77. Zakaria - 1. Wood).

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h.